חדשות הפקולטה

 • תלמידי נשר

  פקולטה התורמת לקהילה: ביקור תלמידי ביה"ס נשר בפקולטה בצפת

  תאריך

  היום ביקרה במעבדתו של פרופ' איתי און, קבוצה של תלמידי כיתה ט' מחטיבת הביניים נשר. התלמידים משתתפים בפרוייקט ספייסלאב של קרן רמון שמטרתו חינוך מדעי וחקר החלל. התלמידים בחרו לעסוק בנושא בניית קירות ביולוגיים באמצעות פטריות. קירות אלו הם קלים להכנה בשטח העבודה, זולים וידידותיים לסביבה. בהנחיית פרופ' און, התלמידים תכננו ניסוי לבדוק כיצד משפיעה המיקרוגרביטציה על בניית הקיר הביולוגי. במהלך הביקור התלמידים סיירו במבעבדה. מנהל המעבדה ד"ר אבי מתתיהו והסטודנטים הדגימו והסבירו את השיטות לגידול השמרים ולאנליזה של התוצאות בהם התלמידים ישתמשו בניסוי. הקבוצה תתמודד בקרוב בגמר המחוזי. אם יזכ, יתמודדו בגמר הארצי. הקבוצה הזוכה תזכה לבצע את הניסוי על סיפונה של מעבדת החלל הבינלאומית. נאחל להם בהצלחה.

 • שי בל

  ברכות לד"ר שי בל: חתן פרס הרקטור לחדשנות מדעית לשנה"ל ה'תשפ"ד

  תאריך

  ברכות לד"ר שי בל על זכייתו בפרס הרקטור לחדשנות מדעית בגין הישגים מדעיים בשנה"ל ה'תשפ"ג.

  ד"ר בל הוא אחד מ-12 חוקרים מבר-אילן שזכו השנה.

  טקס יתקיים בחודש מאי השנה.

  כל הכבוד!

 • ROM Galil in Eilat

  סטודנטים של תוכנית רום גליל במרפאת מפונים באילת

  תאריך

  ששה סטודנטים וסטודנטיות מתוכנית רום גליל שעומדת בראשה ד"ר ענת עיני, ירדו בשבועות האחרונים ליומיים למרפאת יעוץ מרחוק במרפאת מפונים באילת בשיתוף פעולה בין עמותת נתן, הפקולטה לרפואה בצפת ורופאים יועצים מומחים מהצפון. הסטודנטים הם במסלול הארבע שנתית, שנה שלישית ללימודי רפואה.

  הרופאים היועצים שהתנדבו נשארו במרכז וצפון הארץ כאשר הסטודנטים (שירדו בשני סבבים), ד"ר דלית נבות , ד"ר שרון שאול  - אחראית תחום בריאות בעמותת נתן , וד"ר עיני ירדנו לאילת להיות עם הסטודנטים

  הרופאים היועצים כללו:

  • ד"ר אמיתי אוברמן, מומחה ברפואה פנימית וגריאטריה, מנהל המחלקה הגריאטרית שיקומית במרכז רפואי צפון ומורה בפקולטה
  • פרופ' פיטר גלבי, מומחה בכיר א.א.ג בכללית מחוז חיפה ומורה בפקולטה
  • ד"ר איילת אולך, רופאה בכירה במחלקת עור ילדים בשיבא

  היעוץ התבצע בעזרת מערכת ייחודית של רפואה מרחוק (telemedicine), מערכת המאפשרת צילום מדויק מרחוק, העברת תמונות מאוטוסקופ, שידור קולות הלב, שידור תמונות ultrasound ואקג.

  כל מטופל או מטופלת הגיע כשעה לפני היעוץ עם המומחה, הסטודנט או סטודנטית קיבל אותו, ביצע ראיון רפואי ובדיקה פיסיקלית רלוונטית, לאחריה ישב עם המטופל והציגו מול מסך ליועץ. לאחר שיחה משולבת עם המטופל, היועץ והסטודנט, הרופא היועץ המליץ המלצותיו והסטודנט המשך עם המטופל לצורך הסבר על שנעשה .

  בכל סבב היו כעשרה מטופלים.

  הייתה שביעות רצון מאוד גדולה ואסירות תודה של המטופלים והסטודנטים היו מאוד מרוצים מהלמידה. החוויה של תרומתם הייתה משמעותית וחשובה .

  המחנכים דיווחו שהם ראו חינוך רפואי בתפארתו ומיטבו.

  התקווה היא להמשך שיתופי פעולה נוספים גם עם מפוני הצפון, מרותקים והשמיים הם הגבול להמשך.

  אילת

   

 • מתנות

  תודה למילואימניקים ומילואימניקיות שלנו!

  תאריך

  אגודת הסטודנטים והנהלת הפקולטה מודים לסטודנטים וסטודנטיות לרפואה אשר משרתים במילואים ומארגנים להם שי חורפי הכולל שמיכה, כוס תרמית וחליטות תה.

  thank you

 • אפוד אקדמי

  ברוכים הבאים למילואימניקים\יות שלנו

  תאריך

  לאט לאט, ובהדרגה מבוקרת, חוזרים לשגרת הלימודים בפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי.

  המלחמה השפיע על כולנו, וממשיכה להשפיע על כולנו, אבל יחד עם זאת, לא שכחנו את תפקידנו להכשיר את הרופאים והרופאות הכי טובים לעתיד, והחוקרים וחוקרות בתחומי הביו-רפואי ובריאות שיקדמו את התחום ויפתחו את הפתרונות לאתגרים של היום.

  כיום, נותרו כחמישים סטודנטים בשרות המילואים (מתוך כ-530 סטודנטים לרפואה במסלולים השונים, וכ-140 סטודנטים לתארים מתקדמים).

  כל סטודנט מקבל יחס אישי עם מזכירות הסטודנטים וההנהלה החינוכית, "חליפת" השלמות אישית, ושיתוף פעולה עם אגודת הסטודנטים.

  התוכנית האישית כוללת הפתרונות כמו:

  • השלמות סבבים קליניים
  • שעורי עזר
  • מועדי בחינות נוספים
  • לימודים במקביל ("סמסטר צל")
  • הרחבת הסמסטר
  • יישום הקלות כלל-אונוברסיטאות

  כולנו תקווה שנצליח להתגבר על האתגרים - האישיים וגם קולקטיביים כמדינה.

   

 • טכנולוגיית VR בשרות ההוראה

  טכנולוגיית VR בשרות ההוראה

  תאריך

  איך מלמדים אמפטיה? במאה ה-21, בפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי, מסתבר שאפשר גם בעזרת טכנולוגיה.

  בשבוע שעבר הוצג להנהלת הפקולטה פרויקט שנבנה כנדבך נוסף להוראת יחסי רופא\רופאה-חולה בדגש על אמפתיה באמצעות טכנולוגיית VR.

  חברי ההנהלה צפו בסרטים שהופקו במיוחד עבור הפרויקט, שמעו על הדיון המתנהל עם הסטודנטים בעקבות הצפייה והקשיבו לממצאי הפילוט של המחקר המלווה את ביצוע הפרויקט. 

  הממצאים מלמדים על הבדלים מובהקים בממצאי שאלון האמפתיה של אוני' ג'פרסון שמילאו הסטודנטים לפני ולאחר הצפייה. 

  כמו-כן, נמסר דיווח על התשובות לשאלות הפתוחות שצורפו לשאלון שלאחר הצפייה, בהן כתבו הסטודנטים על התרומה הייחודית של ההתנסות, ועל הצורך לחזור על התנסות זו פעמים נוספות במהלך הלימודים, וגם בהתמחות ובשעה שיעבדו כרופאים.  

  הדיקנית וחברי ההנהלה התרשמו מהפרויקט בניהולם של ד"ר יורי פרליץ, ראש תחום גינקולוגיה ומנהל האגף לאם ולילוד במרכז רפואי צפון וד"ר נעמי דיקמן, יועצת הדיקנית להוראה חדשנית וראש היחידה להערכה ולקידום ההוראה, יחד עם בוגר הפקולטה ד"ר דורון קון-שורץ - והדגישו שיש לאפשר לכל הסטודנטים בסבבים הקליניים להשתתף בו.

  כמה מחברי ההנהלה אף סיפרו בהתלהבות, שהגיעו עם ספקות וספקנות ויצאו עם המחשבה שהפרויקט חשוב וחיוני. 

   

  תמונת עדכון "לייב" מתאריך 6 פברואר 2024:

  VR empathy

 • אורלי ומאיה

  טקס חשיפה רפואית לסטודנטים במסלול השש שנתי החדש - כולל קבלת חלוקים!

  תאריך

  ב-23.1.24 התקיים בפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי, טקס החלוק הלבן במהלכו קיבלו הסטודנטים לרפואה במסלול השש שנתי את החלוק הלבן לקראת תחילת הלימודים הקליניים במחלקות במסגרת קורס חשיפה רפואית.

  טקס החלוק הלבן מסמל את המעבר מהלימודים הפרה-קליניים שמתקיימים בפקולטה, ללימודים הקליניים בבתי החולים הנלמדים ליד מיטת המטופל.

  בטקס נכחו פרופ' אורלי אבני דקנית הפקולטה לרפואה, פרופ' משה דסאו סגן דקנית לחינוך קדם קליני, פרופ' דניאל גליקמן משנה לדקנית לפיתוח וקידום סגל קליני, שרון מינס סגן מנהלי למשנה לחינוך רפואי ורכזי הקורס חשיפה רפואית ד"ר מאיה וולף מהמרכז הרפואי לגליל וד"ר דוד רותם מהמרכז הרפואי זיו.

  פרופ' אבני בירכה את הסטודנטים, ציינה כי מדובר בטקס שמבוצע לראשונה בשנה א' של המסלול השש שנתי לקראת הכניסה למחלקות הרפואיות ואת חשיבותו לשינוי התפיסתי שלהם כצוות רפואי במחלקה והאחריות שבה הם נושאים כתוצאה מכך.

  בנוסף בירכו גם פרופ' משה דסאו וד"ר מאיה וולף בשם צוות הקורס (ד"ר דוד רותם-רכז וד"ר שני אור- עוזרת ההוראה) על משמעות הקורס לשקף את המקצועיות המסירות והאחריות שבקליניקה ולצדם החמלה והרגישות.  

  בהמשך הטקס הוקראו שמות 75 הסטודנטים לרפואה וכל אחד קיבל באופן אישי מהדקנית ורכזי הקורס את החלוק והתג האישי הנושא את שמו לקולות ההתרגשות והשמחה (והצילומים כמובן) של החברים לכיתה.

  הקורס חשיפה רפואית תוכנן במטרה לחשוף את הסטודנטים לקליניקה ולפעילות הרפואית במחלקות כבר בשנה הראשונה ללימודים לצורך היכרות ראשונית עם המערכת הרפואית בתחומי רפואה שונים ופיתוח מיומנויות בתקשורת ועבודת צוות. מטרה נוספת של הקורס היא לעורר סקרנות ועניין, גיבוש חברתי ואתנחתא מהלימודים העיוניים המאפיינים את השלב הפרה-קליני ללימודים.  

   במסגרת ימי המבוא בקורס, הסטודנטים קיבלו הרצאות בפקולטה בנושאים כגון תקשורת מטפל- מטופל, אנמנזה ובדיקה פיזיקלית עבודת צוות וממשקים רפואיים, החולה הדחוף והחולה הכרוני ואתיקה ברפואה. בהמשך הקורס הסטודנטים יצטרפו למפגשים קליניים במחלקות פנימית, כירורגיה, ילדים, רפואה דחופה, וגינקולוגיה ומיילדות בשלושה בתי חולים בקבוצות קטנות בליווי מדריכים קליניים ייעודיים.   

  בברכת הצלחה בלימודים ובהתנסות הקלינית לסטודנטים ולסטודנטיות שנה א' תשפ"ד.
   

  בתמונה למעלה, הדקנית פרופ' אורלי אבני וד"ר מאיה וולף.

  ceremony

 • 100 ימים

  טקס לציון 100 ימים לאירועי ה-7.10

  תאריך

  בפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי ציינו, במקביל לאירוע באוניברסיטת בר-אילן קמפוס רמת גן, מאה ימי מלחמה ושבי.

  מדברי הדקנית, פרופ' אורלי אבני:

  "היום, ה-7 באוקטובר, הזמן כאילו קפא ב-7 באוקטובר. אובדן, שבר שלא ידענו כמותו, משפחות קרועות פיזית ונפשית, וקהילות שלמות המתמודדות עם עקירה ומציאות מטלטלת של מלחמה וחוסר וודאות. וליבנו, נחטף לרצועת עזה. לילות טרופים המסתיימים בכאב המפלח של 'הותר לפירסום'. עוד פנים צעירות וכל כך חיות ניבטות אלינו מהמסכים. מחבקים את המשפחות. חוששים מהדפיקה בדלת. מזיהוי עוד שמות מוכרים....אנחנו בדרך. אך עדיין 136 חפים מפשע, אנשים, נשים וטף מוחזקים בשבי החמאס....ימים אלה, הקשים מנשוא, מעמידים אותנו במבחן הערכים הנעלים ביותר של הרוח הישראלית, הערבות ההדדית....ואנחנו בינתיים בפקולטה שלנו, נתחזק, נחזק, נתקן יסודות רעועים, ונמשיך להוביל במה שאנחנו יודעים לעשות הכי טוב מחקר רפואי והכשרת רופאים ומדענים לטובת שיגשוגה של מדינת ישראל.  נכשיר את הקרקע לקליטה מהירה ורכה של כל לוחמינו ונמשיך להשמיע את קול שבויינו. אנחנו, כחלק ממדינת ישראל היקרה שלנו, עוד נשוב לשגשג ולפרוח - כי הירוק היום ירוק מאד".

  דיברו גם הסטודנט אביעד שערץ ומנהלת מעבדה מורן טייטלבאום, שקראה מכתב מעופרי פרי הבת של החטוף חיים פרי.

  לצפיה בסרטון מהאירוע לחצו כאן. (תודה למיכל טייטלבאום - הידרומדיה)

  תודה ליחיאל דהן על שינוע ורכישת האמצעים, לטל צדוק יו"ר האגודה ולהדס אורן מתאמת האירועים.

 • Groundbreaking Bezeq

  ממשיכים להתרחב!

  תאריך

  התרגשות רבה היתה בקמפוס הפקולטה לרפואה בצפת ב-4 לינואר 2024: התחילו עבודות חפירה ודיפון באתר בזק הישן, המיועד לשמש המרכז לחינוך רפואי בעתיד!

  בנוסף, חונכו 4 כיתות חדשות להדביק את הקצב עם כניסת מחזור חדש של סטודנטים במסלול השש שנתי החדש בבית הספר לרפואה, בבניין המשרדים הממוקם מול השער הראשי של הפקולטה.

  בתמונה למטה: עופר שרגאי (סמנכ"ל תפעול), גדי בוגנים (מנהל מחלקת בינוי), אריאל טיסון (מנהל בינוי של הפקולטה), נועם דוד רשלבך (ראש מנהל הפקולטה), רן שתל (מנהל פיקוח בניה, ברנע הנדסה ובנין בע"מ).

  שתהיה שנת לימודים מוצלחת והמשך הרחבה.

  בנין סבג

 • MD feelings day 1

  פתיחת שנה"ל תשפ"ד

  תאריך

  אתמול, 31 דצמבר 2023, סוף סוף השלמנו את פתיחת שנת הלימודים ה'תשפ"ד עבור כל הסטודנטים וסטודנטיות (עם תקווה שהמילואימניקים המשרתים, גם יחזרו בשלום במהרה לספסל הלימודים).

  סטודנטים וסטודנטיות שנה א' בתוכניות רפואה ארבע ושש שנתי (החדש!) עברו אוריינטציה מהסגל המסור והמתרגש (לימודים קליניים התחילו כבר ב-5.11.23, מסלול התלת שנתי שנה א' ב-3.12.23, וארבע שנתי שנה ב' ב-24.12.23.)

  פרופ' משה דסאו, סגן דקן לחינוך קדם קליני, ערך באוריינטציה סקר אונליין בין הסטודנטים בזמן אמת, וביקש מכל אחד לכתוב כיצד הוא או היא מרגיש או מרגישה, במילה אחת. התוצאה הוצגו במפגש וניתן לראותן כאן בתמונה. פרופ' דסאו: "שמחנו לראות שרוב הרגשות היו של התרגשות, שמחה, תקווה ומוטיבציה".

  בתמונה למטה, סטודנטים חדשים לרפואה באוריינטציה - וסטודנטים וסטודנטיות חדשים וחדשות לתארים מתקדמים (25 חדשים השנה) באוריינטציה שלהם. הדקנית פרופ' אורלי אבני, בתמונות, קיבלה את כולם עם ברכות ומילות תמיכה.

  בנושא אחר - רקטור אוניברסיטת בר-אילן, פרופ' אמנון אלבק, שלח עם פתיחת שנה"ל, מכתב לגבי זכיות ומינויים יוקרתיים של חברי סגל וסטודנטים בתקופה האחרונה, ומברך אותם על הישגיהם:

  • ד"ר נעמי דיקמן, על מינויה כחברה ב- Collaborative Learning Based Team TBLC .Research and Scholarship Committee
  • ד"ר מורן ידיד, על זכייתה במלגת צוקרמן לסגל לשנה האקדמית 
  • שירה בן סימון, על זכייתה במלגה ע"ש פרופ' נחמיה לבציון ז"ל, לדוקטורנטיות ודוקטורנטים מצטיינים מהפריפריה – לשנה"ל תשפ"ד
  • אורלי וייסברג, על זכייתה במלגה יוקרתית של חברת טבע .("NFBI") The National Forum for BioInnovators

  orientation 31dec23

 • אילנות

  סמינר פתיחה אילנות-גליל

  תאריך

  בהתרגשות גדולה, הסתיימה סמינר הפתיחה של מחזור ב׳ תוכנית אילנות גליל

  39 צוערות וצוערים מכלל החברה הישראלית, שהתחילו היום (31.12.2023) ללמוד רפואה בפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי, בחרו במקביל להצטרף ללימודים בתוכנית המצטיינות ״אילנות״ - הדור העתיד של הרפואה בצפון. תוכנית אילנות מתחייבת לעבוד קשה כדי לדחוף את הסטודנטיות וסטודנטים, לאתגר אותם, ולצקת בהם ידע, כלים וערכים שיסייעו להם במשימה הגדולה הזו.

  תודה לחברי הוועדה המייעצת ולשותפים נוספים שתרמו לליווי, תמיכה ולפיתוח של הסמינר: 
  איציק דבש
  פרופ׳ עימאד אבו אל נאג׳
  פרופ׳ ליאור לבנשטיין
  ד״ר נועם יהודאי
  ד"ר אריאלה עופרן

  תודה מיוחדת לצוות המשרד אשר יומם וליל פועלים מתוך שליחות ואהבה למדינה ומהווים עוגן, תקווה והשראה גדולה:
  עינת בן נון
  אלכסיי בלינסקי
  רייצ׳ל ברנר-שלם
  נעמה יונה
  איילת גרינבאום
  עדי בן מרדכי

  סיכמה צוערת מחזור ב': ״היומיים המשותפים נתנו לי הרבה מוטיבציה להתחיל את השנה, מצאתי כאן שותפים אמיתיים למסע, התבהרה לי ההבנה כמה הזדמנויות קיימות פה בצפון, ואני יוצאת מכאן אופטימית ומתרגשת לבאות״
   

   

 • Sawaed and Shehadeh

  ברכות לוויסאל!

  תאריך

  ברכות לוויסאל סוועאד מהמעבדה של ד"ר רון פירן על זכייתה במלגה ע"ש מיכה רפפורט ז"ל, אילנה הרמן ז"ל וד"ר יצחק בר אור ז"ל – לחוקרים צעירים מטעם ספֵרת הסוכרת בגליל ע"ש ראסל ברי ועמותת דיקיור אותה קיבלה בוועידה הלאומית לסוכרת שהתקיימה היום.

  וויסאל הינה הזוכה היחידה במלגה, אותה היא קיבלה מידיו של פרופ' נעים שחאדה, מנהל ספֵרת הסוכרת בגליל ע"ש ראסל ברי ונשיא האגודה הישראלית לסוכרת ופרופ' איתמר רז ראש המועצה הלאומית לסוכרת.

  הרבה בהצלחה!   

 • מזכירות אקדמית

  ביקור המזכירות האקדמית בפקולטה בצפת

  תאריך

  היה לפקולטה שבוע מלא ביקורים! לאחר ביקור נמ"ר, בא לקמפוס בצפת פמליה* מהמזכירות האקדמית ב-21.12.23, בניהולה של ד"ר אורלי פרל, מזכירה אקדמית.

  הקבוצה פגשה את הדקנית פרופ' אורלי אבני וגם את (לא בסדר מסויים) פרופ' מיטל גל- תנעמי, פרופ' אוון אליוט, נועם דוד רשלבך, שרון מינס, ד"ר רותם כחלון, פרופ' משה דסאו, פרופ' מאיר שמאי, הדס חסידים, ד"ר דורית רביב שי, ושרית עזרן אהרונוביץ - תוך כדי פגישות בנושאים ועדת משמעת, מלגות, תוכניות לימוד, ופוסט דוקטורט.

  נשמח לארח אתכם ונציגים מהקמפוס ברמת גן, שוב.

   

  שירה שעבן , ראש לשכת המזכירה האקדמית
    אורנית חגבי דנון, ראש מדור מלגות
    טובה יוסף, אחראית תוכניות לימודים
    אוולין מור- המר, אחראית וועדת משמעת
    דן רוטקוביץ, אחראי פוסט דוקטורט

   

 • ביקור

  נמ"רים בקמפוס!

  תאריך

  הפקולטה לרפואה התכבדה לארח פמליה מאד חשובה מאוניברסיטת בר-אילן אתמול, 20 דצמבר 2023: פורום נמ"ר (נשיא פרופ' אריה צבן, מנכ"ל זוהר ינון, רקטור פרופ' אמנון אלבק).

  נכחו בצפת, בהובלת פרופ' אורלי אבני, דקנית הפקולטה, ונועם דוד רשלבך, ראש המנהל - גם מנהלי בתי החולים המסונפים, מנכ"ל כללית מחוז צפון, וראש עריית צפת מר שוקי אוחנה.

  הקבוצה קיבלה עדכונים על הפקולטה מפרופ' מיטל גל תנעמי, ועל ספרת הסוכרת בגליל מאת פרופ' נעים שחאדה וד"ר סיון שפיצר.

  בהובלת פרופ' מיטל גל תנעמי, סיירו פורום נמ"ר במעבדות של החוקרים (PI) ד"ר ניר קויט, ד"ר רונית אילוז, ד"ר רון פירן וד"ר דוד אנשל. 

  כחלק במביקור, הוענקו מהנהלת בר-אילן, לכל מנהלי בתי החולים ומנכ"ל כללית מחוז צפון, מכשירי POCUS כתרומה למאמץ המלחמתי. 

  לקראת סוף היום, התקיימה בפקולטה פגישת פורום נמ"ר, בנוכחות הדקנית ושרון מינס (סגן מנהלי למשנה לחינוך רפואי) והסטודנטים לרפואה במסלול התלת שנתי שנה א.

  נמר

   

   

 • Samer Srouji

  פרופסור סאמר סרוג'י מונה לנשיא IADR Dental Research Division in Israel

  תאריך

  איחולים לפרופ' סאמר סרוג'י על מינויו לנשיא IADR Dental Research Division in Israel.

  פרופ' סרוג'י מכהן כמנהל המכון לניתוחי פנים ולסתות, רפואת הפה והשיניים ומנהל המעבדה לחקר העצם במרכז הרפואי לגליל.

  IADR הוא ארגון בינלאומי המקדם את הבריאות והרווחה של הקהילה העולמית, וכוללת יותר מ-10,000 מובילים במחקרי רפואת שיניים, פה ועור הפנים ברחבי העולם. פרופ' סרוג'י נבחר גם להצטרף למועצה הראשית של IADR האזור האירופאי למחקר שיניים (IADR PER).

  הוא משמש כראש המעבדה להתחדשות העצם במרכז הרפואי לגליל (מסונף לפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי) ומנהל המחלקה לכירורגית פה, פה ולסת ומכון לרפואת פה וראש המכללה לרפואת שיניים בגליל, שניהם במרכז הרפואי לגליל.

  פרופ' סרוג'י: "אני מתכבד להיבחר לנשיא החטיבה למחקרי שיניים בישראל. בשיתוף עם אלפי חוקרים בעלי שם מכל העולם, ותחת מטריית הארגון הבינלאומי, אפעל לקידום המחקר הדנטלי בתחום ישראל והעולם. יתרה מכך, בכוונתי לחזק את מחקר הדנטלי בפריפריה בישראל ולהוביל אותו להישגים מוכרים בינלאומיים".