חדשות הפקולטה

 • AFBIU

  ביקור ארגון AFBIU בפקולטה

  תאריך

  מר בוב ארונסון מארגון ידידי אוניברסיטת בר אילן AFBIU בא לבקר בפקולטה ע"ש עזריאלי בתאריך 19 ינואר 2023, ביחד עם ד"ר שרון גולדמן, סגנית הנשיא לפיתוח משאבים, להכיר אישית את המקום. במהלך היום הם נפגשו עם:

  פרופ' חיים פוטרמן מ"מ הדיקן 
  פרופ' אריק שינוול, משנה לדיקן לחינוך רפואי
  ד"ר סיון שפיצר, חוקרת וסגנית מנהל מיזם ספֵרת הסוכרת בגליל 
  פרופ' מיכאל אדלשטיין, חוקר, המעבדה לבריאות הציבור ואפידמיולוגיה 
  ד"ר אלון ברש, חוקר אנתרופולוגיה פיזית, אנטומיה אנושית ואבולוציה
  ד"ר חנה קרן, מחקר חישובי של פסיכופתולוגיות ומצב רוח באדם 
  ד"ר רון אורבך, חוקר, המעבדה לחקר הסיליה ופתולוגיות הסיליה

  רקטור האוניברסיטה, הפרופ' אמנון אלבק, נכח בחלק מהיום.

   

   

 • Azrieli Visit

  עזריאלי מבקרים את עזריאלי

  תאריך

  זה תמיד תענוג לפגוש חברים קרובים וטובים.

   הפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי התרגשה לארח לא אחרים מאשר הנציגים של הקרן ע"ש עזריאלי, ביום 18 ינואר, 2023. ד"ר שרון גולדמן, סגנית הנשיא לפיתוח משאבים של אוניברסיטת בר-אילן, הצטרפה לדינה ליבמן, קצינת אסטרטגיה ראשית; גלית גל, קצינת פילנתרופיה ראשית; ורוני בורג-יערי, מנהלת מענקים בעת שהצוות נפגש עם מ"מ דיקן, פרופ' חיים פוטרמן; ד"ר אלון ברש, חוקר אנטומיה ואבולוציה; ד"ר סיוון שפיצר, חוקרת בתחום שירותי הבריאות וסגנית מנהל הספרה לסוכרת; וד"ר שי בל, חוקר בתחום המיקרוביום.

  בבקשה, בקרו שוב!

 • 360

  הפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי מארחת את פורום מובילי גיל רך 360 צפון

  תאריך

  הפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי שמחה לארח את פורום מובילי גיל רך 360 צפון בתאריך ה- 11 ינואר, 2023. היוזמה מתרכזת בחינוך וצרכים חשובים נוספים בגילאי הילדות המוקדמים (לפרטים נוספים, קראו בפוסט הפייסבוק כאן).

  לאחר אמירות ברכה ע"י ראש עיריית צפת, מר שוקי אוחנה, ומכובדים נוספים, הכנס התחיל, והתמקד בעיקר בנושאים הבאים:

  1. התערבות מערכתית בחיי פעוט בסיכון ומשפחתו
  2.  "לוקחים אחריות על הבריאות" קידום תהליכי בריאות 
  3. הזדמנויות ואתגרים בשילוב תוכניות התערבות במעונות היום
  4."עיר מדברת שפות" שותפות רשות ואקדמיה בתחום השפות

  מיקי אלירז, סגנית ממונה מחוזית בתכנית, משתפת: "התארחנו בפקולטה לרפואה בצפת, מקום מכובד, נעים ומאוד שירותי. מצאנו שותפים חדשים בפקולטה שמכוונת לקהילה. לדוגמא, היא מפעילה מיזם מקסים שמנגיש את מערכת הבריאות לילדים בשם 'בית חולים לדובים'...ההתכנסות הינה הזדמנות להעמקה, לחיבורים ובעיקר להתנעת תהליכי המשך, עם כל אחד מהמושבים ניתן להוביל המשך עבודה ובהתאם למשובים ".

  את המכתב התודה ניתן לקרוא כאן.

  360

 • onn lab visit

  תלמידי תחרות ספייסלאב מבקרים במעבדתו של פרופ' איתי און

  תאריך

  בתאריך ה-10 ינואר, 2023 פרופ' איתי און אירח קבוצה של 10 תלמיד בית ספר בליווי מוריהם במעברתו, אותם הוא מנחה בתחרות ספייסלאב SpaceLab של קרן אילן רמון. בעת הביקור הם זכו להיחשף לשיטות הקשורות לפרויקט במעבדה ובמרכז למכשור מדעי של הפקולטה.

  בתי ספר מרחבי הארץ המשתתפים בתוכנית מציעים ניסויים מדעיים הרלוונטיים לחיים בחלל. הניסויים שנבחרים בתחרות הארצית משוגרים לתחנת החלל הבינלאומית שם הם מתבצעים.

  פרופ' און מסביר: "התלמידים פנו אליי עם רעיון לניסוי ואני עזרתי להם לפתח אותו לניסוי בר ביצוע ולתמוך בהם בצדדים המדעים של הפרויקט. שם הפרויקט הוא 'זיהוי מנגנונים לאי יציבות כרומוזומלית בתנאי מיקרוגרביטציה'." התלמידים יציגו את הפרויקט בתחרות הארצית שתתקיים בסוף ינואר בירושלים. מטרת הביקור הייתה להדגים לילדים את השיטות המדעיות בהם יעשה הניסוי מפקדת המשימה מטעם התלמידים היא הגב' שני גליק ופרופ' איתי און הינו היועץ המדעי. 

  שותפים לביקור היו גם סטודנטים לתארים מתקדמים מהמעבדה של פרופ' און ומנהל המעבדה דר' אבי מתתיהו שעזרו בניהול הביקור, בניהם ד"ר אלה מעוז, ד"ר יהודה גבאי ודר' מיכאל אסא שהתנדבו להעביר לילדים הדגמות בתחומי התמחותם.

   

 • intl school

  בית הספר הבינלאומי של אוניברסיטת בר-אילן מבקר בפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי

  תאריך

  הפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי שמחה לארח את הנהלת בית הספר הבינלאומי של אוניברסיטת בר-אילן, בניהם; פרופ' משה לוינשטיין המשנה לנשיא אוניברסיטת בר-אילן, פרופ' רחל דקל (ראש אקדמית) ומר עופר דהן (מנהל) ביום ראשון, ה-1 ינואר 2023. הצוות נפגש עם מ"מ דיקן הפקולטה, פרופ' חיים פוטרמן; יו"ר הוועדה לתארים מתקדמים, פרופ' מיטל גל-תנעמי; נציגת בית הספר הבינלאומי, ד"ר דורית רביב-שי; קבוצת חוקרים מרשימה, וסטודנטים לתארים מתקדמים מכמה מדינות. הקבוצות עדכנו זו את זו בפעילויות האחרונות ובתוכניות העתידיות, והעלו רעיונות מצוינים להמשך ההצלחה של נוכחות בית הספר הבינלאומי בפקולטה לרפואה.

   

  researchers

   

   

   

   

   

   

   

  intl students

 • sufganiot

  אגודת הסטודנטים מובילה פעילויות לכבוד חג החנוכה

  תאריך

  השבוע האחרון היה מלא בשלל פעילויות קהילתיות לכבוד חגיגות חג החנוכה. לא רק שהפקולטה אירחה את קהילת בני מנשה בליל חנוכה השלישי, וחגגה את הערב השני יחד עם הצוערים החדשים של תכנית פרחי רפואה בטקס הדלקת נרות חגיגי בפקולטה, גם הסטודנטים שלנו דאגו להפיץ אור ושמחה. 

  נציגי אגודת הסטודנטים, בשיתוף פעולה עם ארגון 'נפש יהודי' ומרכז צעירים צפת, ביקרו את מחלקת הילדים במרכז הרפואי זיו בצפת, וערכו טקס הדלקת נרות בערב חנוכה הראשון יחד עם סופגניות ושירה. 

  לא רק, אלא שבשיתוף פעולה גם יחד עם בתי החולים המסונפים לפקולטה, דאגה האגודה לטקסי הדלקת נרות וחלוקת סופגניות לסטודנטים והסטודנטיות הנמצאים ברוטציות קליניות, יחד עם סגל קליני וסגל מנהלי. 

  מטה, ניתן לראות מגוון תמונות מהאירועים השונים.

  student union hanuka

   

   

 • Hanuka

  מסיבת חנוכה עם בני מנשה מצפת

  תאריך

  צוות מעורבות חברתית שכולל נציגים מהסגל המנהלי ומסגל האקדמי ארגנו הדלקת נרות חגיגית לקהילת בני מנשה הגרים בצפת. כעשרים משפחות הגיע עם הילדים לפקולטה בערב 20.12.22, נר שלישי של חנוכה. הילדים שיחקו בכייף בחושך בחוץ עם פנסים וסביבונים. ד"ר קובי ממן, נציג הפקולטה, אמר כמה מילים.

  סוניל פשקאר, דוקטורנט מהודו שהציג את הפקולטה בשפה ההינדית, ושמשון, ראש הקהילה, ברכו את המשתתפים. בני הקהילה שרו שירים מסורתיים בליווי גיטרה, והסטודנטים הבינלאומיים שלנו מהודו גישרו על פערי השפה.

  וכמובן, היו סופגניות! מצפים לעוד אירועי מעורבות קהילתית בעתיד.

 • medical cadets

  טקס פתיחת שנה - תכנית פרחי רפואה תשפ"ג

  תאריך

  טקס פתיחת השנה לפרחי רפואה תשפ"ג התקיימה בפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי, באודיטוריום ע"ש אסתר וחיים קרסו, בליל שני חנוכה, 19 דצמבר 2022.

  המברכים בטקס כללו ראש העיר צפת, מר יהושוע (שוקי) אוחנה, חוקר ומרצה, ד"ר אלון ברש שדיבר על לב האדם, המפקחת על תכניות המצטיינים באגף למחוננים ולמצטיינים של משרד החינוך, גב' אבישג עידן, והיועצת האקדמית, ד"ר חן קרבליו שוחט שדיברה על מבנה התכנית וההיבט הפדגוגי.

  השנה אנחנו מברכים את המחזור החמישי של התכניתף הכוללת כ-70 תלמידים ותלמידות מכיתות י', י"א ו-י"ב.

  התלמידים ותלמידות מגיעים ממספר רב של בתי ספר באזור הצפון: אולפנה אמי"ת צפת, אולפנית קרית שמונה, דנציגר קרית שמונה, אנה פרנק סאסא, אורט סאג'ור, מקיף א' ו-ב' במגאר, מקיף בית ג'ן, מקיף עמק החולה, מקיף הר וגיא, מקיף שש שנתי חורפיש, מקיף שש שנתי פקיעין, קרית חינוך אמי"ת חצור, אורט חצור, מדעים ואומנויות נהריה, שחקים נהריה, ויצו ניר העמק עפולה, אורט אורן עפולה, אורט אלון בן גוריון עפולה, אורט יגאל אלון נוף הגליל, אורט מעלות, רב-תחומי בצפת ונופי גולן בקצרין.

  המשתתפים נהנו מקבלת פנים חגיגית וטקס הדלקת נרות חנוכה.

   

  cadets

 • Nof Hagalil

  טקס חתימת חוזה ותחילת שיתוף פעולה רשמי בין עיריית נוף הגליל וספֵרת הסוכרת בגליל ע"ש ראסל ברי

  תאריך

  בטקס חגיגי ומרגש החל באופן רשמי שיתוף פעולה בין ספֵרת הסוכרת בגליל ע"ש ראסל ברי לבין עיריית נוף הגליל.

  ראש עיריית נוף הגליל, מר רונן פלוט, ברך את הנוכחים ואת השותפות עם ספֵרת הסוכרת ועם כלל הגורמים הפועלים בתחום הבריאות וקידום הבריאות בעיר. בדבריו ציין כי קידום בריאות התושבים עומד בראש מעייניו והוא שמח על ההזדמנות לשתף פעולה עם ספֵרת הסוכרת ע"ש ראסל ברי לטובת תושבי נוף הגליל והאזור. "בעתיד הרבה ילדים שנמצאים היום במערכת החינוך יגידו לנו תודה על ההשקעה שאנו משקיעים היום למען עתידם בשותפות המצוינת שנרקמה פה עם ספֵרת הסוכרת בהובלתו של פרופ' נעים שחאדה שהינו מוביל בעל שם עולמי בתחום הסוכרת".

  סגן ראש העיר ד"ר שוכרי עואודה הוסיף כי זו ברכה עבור העיר ותושביה לקחת חלק ממיזם חושב זה אשר רותם את כל קופות החולים הפועלות בעיר, ואשר נציגיהן השתתפו בטקס החתימה. "מחלת הסוכרת מתפשטת ועולה ואנו בעירייה, בשותפות עם הפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי של אוניברסיטת בר-אילן בה פועלת ספֵרת הסוכרת ויחד עם המערכות הרפואיות המקומיות, מערכת החינוך, רווחה וכל זרועות העירייה הנוספות נפעל יחד למען טיפול מונע ואני בטוח שאת הפרות נראה בהקדם".

  מנהל ספֵרת הסוכרת, פרופ' נעים שחאדה, שיבח בפתח את דבריו את רצינותה הגדולה של הנהלת עיריית נוף הגליל והנהלות סניפי קופות החולים בעיר. פרופ' שחאדה הוסיף כי "גישתה של ספֵרת הסוכרת בגליל ע"ש ראסל ברי היא לטפל בכל האספקטים של המחלה ובכלל זה מניעה, הסברה וחינוך, במטרה לצמצם פערים בין הפריפריה למרכז תוך עבודה משותפת של כלל הגורמים בעיר כאשר במרכז העשייה עומדת הרשות המקומית."signing

  ד״ר סיון שפיצר, סגנית מנהל ספֵרת הסוכרת הוסיפה כי ״הרשות המקומית אחראית לסביבת החיים של תושביה ועל הדור הבא ואנחנו יחד עם הרשות רוצים לייצר עבורם סביבה מקדמת אורח חיים בריא – האתגר הגדול הוא מניעת הדור הבא של חולי הסוכרת, אתגר שנתמודד עמו יחד.״

  ד"ר ניר קפלן, מנהל סניף מכבי שרותי בריאות בנוף הגליל הזכיר כי על אף שהטקס הרשמי התקיים עתה, למעשה שיתוף הפעולה כבר מתקיים בשטח וברך גם הוא על שיתוף הפעולה אשר יטיב עם התושבים.

  באירוע השתתפו בעלי העניין העיקרים בנוף הגליל השותפים לדרך ובהם מנהלי אגפי החינוך, הרווחה, הקליטה וההתנדבות בעיריית נוף הגליל, מנהלי סניפי קופות החולים בעיר ונציגי ספֵרת הסוכרת.

  פרופ' שחאדה הקריא בפני הנוכחים את אמנת ספֵרת הסוכרת המבטאת את השאיפה לשינוי פני הסוכרת בגליל וכל השותפים לדרך הנוכחים חתמו עליה.

  את העבודה המשותפת של ספֵרת הסוכרת עם העירייה מוביל מטעם ספֵרת הסוכרת, רכז ספֵרת הסוכרת בעירייה, נאסים עאסי ומטעם עיריית נוף הגליל לודמילה שקולנקוב

  ספֵרת הסוכרת בגליל ע"ש ראסל ברי הינה יוזמה של מחקר לרפואה חברתית מותאמת אישית המקדמת הוגנות בבריאות המכנסת תחת קורת גג אחת חוקרים מתחומים שונים – ביולוגיה, רפואה, מדעי החברה ומדעי הרוח – לצורך התמודדות עם האתגר שמציבה מחלת הסוכרת בגליל.

  שיעורי התמותה מסוכרת בישראל משתנים מאזור אחד למשנהו ומקבוצה דמוגרפית אחת לרעותה, אולם בקרב תושבי הגליל שיעורי התחלואה, סיבוכי המחלה והתמותה מסוכרת הם הגבוהים ישראל. מטרותיה של ספֵרת הסוכרת הן לשנות את פני המצב בשני אופנים:

  1) הפחתת את פערי התחלואה והתמותה בסוכרת בין בגליל כך שלא יעלו על השיעור בישראל רבתי

  2) פיתוח מודלים, פרדיגמות, תגליות מדעיות ורפואיות, ופרקטיקות חדשות לטיפול בסוכרת המתאימות ליישום בפריפריות חברתיות ברחבי העולם.

  ספֵרת הסוכרת חוקרת את השפעתם של הגורמים החברתיים על בריאות וטיפול בסוכרת בישראל תוך מיקוד במגוון האוכלוסיות בגליל.

   

  SPHERE Nof Hagalil

 • NJ Fed

  הפדרציה הצפונית של ניו ג'רזי מבקרת בפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי

  תאריך

  ביום ה-01 בדצמבר, 2022 ביקרה רוית שטיינמץ, מנהלת המשרד הישראלי של פדרציית צפון ניו-ג'רזי (בתמונה למעלה באמצע), בפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי, מלווה עם ד"ר שרון גולדמן, סגנית נשיא לפיתוח משאבים (למעלה משמאל).

  מכיוון שלקהילת הפדרציה הצפונית של ניו ג'רזי קשר חם והדוק עם העיר נהריה, נציגתה נפגשה עם פרופ' חיים פוטרמן, ממלא מקום דיקן ומשנה דיקן למחקר (בתמונה למעלה, מימין), כדי ללמוד על המחקר, הפרויקטים והתכניות בנהריה שבהן מעורב סגל הפקולטה (המרכז הרפואי לגליל הוא בית חולים המסונף לפקולטה ע"ש עזריאלי).

  שטיינמץ זכתה גם לתדרוך על ידי ד"ר אלון ברש, שהדגים את שולחן האנטומאז' הייחודי למען לימודי אנטומיה, תוך הדגשת הטכניקות הפדגוגיות המתקדמות של הפקולטה; ופרופ' שי בל (בתמונה למטה, משמאל) ששיתף במחשבות ורעיונות על העולם המדהים של המיקרוביום.

  NJ Fed

 • Happy Hour

  מעבדת אורבך מארחת Happy Hour

  תאריך

  עם תחילת שנת הלימודים האקדמית, התחלנו עם מסורת חדשה של Happy Hour - הזדמנות מצוינת לסטודנטים וסטודנטיות וחברי הסגל להיפגש, לשתות ולהכיר אחד את השני בצורה טובה יותר. המשתתפים נהנו ממוזיקה, אוכל טוב ושתיה.  

  התמונות, מ-24.11.22, תודות לד"ר רון אורבך

  Happy Hour

 • Zohar Yinon CEO

  חודש המודעות למחלת הסכרת: ניידת בדיקות חינם לסוכר בקמפוס רמת גן של אוניברסיטת בר-אילן

  תאריך

  הפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי של אוניברסיטת בר-אילן בגליל ומיזם 'ספרת הסוכרת בגליל ע"ש ראסל ברי', יוזמים בחודש נובמבר, המוקדש למודעות למחלת הסוכרת, בדיקות בקהילה לגילוי מוקדם של המחלה. ביום ה- 22 נובמבר, 2022 נערכו בדיקות לגילוי סכרת בחינם בקמפוס רמת גן.

  במסגרת זו הגיעה ניידת של האגודה הישראלית לסוכרת גם לקמפוס בר-אילן ברמת גן וביצעה עבור חברי הסגל, הסטודנטים והמבקרים בקמפוס 250 בדיקות חינם. 

  אחד מחברי הסגל, אשר ביקש להישאר בעילום שם, אמר: "פחדתי לגשת לבדיקה, כי אני יודע שאני במצב טרום סכרתי. אבל עכשיו אני רואה שעל ידי הפחתת סוכר, הפחתת צריכת הפחמימות שלי ופעילות גופנית, משהו עובד טוב. התוצאות שלי הפתיעו אותי לטובה!"

  למידע נוסף על הספירה, בקרו בדף הפייסבוק שלהם כאן.

  בתמונה למעלה: זהר ינון, מנכ"ל אוניברסיטת בר-אילן, במהלך בדיקות הסוכרת בקמפוס.

 • RBF SPHERE

  ספרה: ביקור נאמני קרן ראסל ברי בשפרעם

  תאריך

  שנה לאחר השקתו החגיגית של מיזם "ספֵרת הסוכרת בגליל ע"ש ראסל ברי", הגיעו לישראל נאמני קרן ראסל ברי, בראשותה של נשיאת הקרן הגב' אנג'ליקה ברי. ביום ה- 15 נובמבר, 2022 חברי הקרן חברו לצוות הספֵרה ליום לימוד משותף בעיר שפרעם שהינה אחת מחמש ערי הפיילוט בהן פועלת ספֵרת הסוכרת. יום הלימוד התמקד ביישום מיזם הספֵרה ובעבודה המשותפת עם הרשויות המקומיות. 

  מר ערסאן יאסין, ראש עיריית שפרעם, ומר עומר אלמלק, מנכ"ל העירייה, ברכו את הנוכחים וציינו את חשיבות שיפור בריאות התושבים והפחתת שיעורי התחלואה בסוכרת בעיר.

  ד"ר שרון גולדמן, סגנית נשיא לפיתוח משאבים באוניברסיטת בר-אילן, הדגישה את השותפויות המשמעותיות הנרקמות בשטח. לדבריה, פעילות ספֵרת הסוכרת מייצגת נאמנה את החזון של אוניברסיטת בר-אילן להביא את המחקר לשטח ולהוביל שינוי משמעותי לרווחת הקהילה.

  פרופ' חיים פוטרמן, ממלא מקום דיקן הפקולטה לרפואה, הדגיש כי צמצום הפערים בבריאות בקרב תושבי הצפון היה אחד המניעים העיקריים שהובילו להקמתה של הפקולטה לרפואה בצפת ע"י אוניברסיטת בר-אילן. עוד הוסיף פרופ׳ פוטרמן, כי העשייה בשטח של ספֵרת הסוכרת הינה ביטוי מובהק לתפיסה זו. בסיום דבריו איחל ש"משפרעם – ששמה קשור למילה שופר – ישמע קול ההצלחה ברחבי הגליל".

  פרופ' נעים שחאדה, מנהל מיזם ספֵרה, סקר את הנתונים המדאיגים של הסוכרת בגליל ואמר כי "מודל הספרה הוא מודל ייחודי המשלב אקדמיה, קהילה, קופות החולים, בתי החולים, רשויות המקומיות ומגזר הפרטי. כולם פועלים יחד בשותפות אמיתית למען שתי מטרות עיקריות: הפחתת הפערים בסוכרת בין אוכלוסיית הגליל לבין האוכלוסייה הכללית ופיתוח מודלים חדשים לטיפול בסוכרת המותאמים ליישום בפריפריה".

  ד"ר סיון שפיצר, סגנית מנהל מיזם ספֵרה, הדגישה את חשיבות הקשר בין תוצאי הבריאות של האדם למקום מגוריו. על בסיס המודל הייחודי שפיתחה, סקרה ד״ר שפיצר, בפני נאמני קרן ראסל ברי, את שינוי הפרדיגמה שהספרה מובילה להטמעת בריאות כחלק מפעילותיה היום יומיות של הרשות המקומית.

  לאחר מפגש הבוקר יצאו המשתתפים לסיור בשפרעם, כדי להבין הלכה למעשה את הקשר שבין המאפיינים המבניים של העיר לבריאות התושבים. במהלך הסיור פגשו חברי המשלחת את השותפים המקומיים. הם שוחחו עם ד"ר רמי אבו רמחין, מנהל מרפאת הכללית בשפרעם; ד"ר חאלד מחאג'נה, מנהל מכבי בשפרעם והאחות נג'מה עבאס על האתגרים העכשוויים בהתמודדות עם ובטיפול במחלת הסוכרת בעיר. חברי המשלחת פגשו גם את מר האני ג'ארג'ורה מנהל, היחידה לפיתוח כלכלי בעיריית שפרעם, והגב' שרה חוסרי, רכזת בר"ק (בריאות, רשות, קהילה) בעירייה לשיחה על אתגרי הפיתוח עתידי של העיר והשילוב של בריאות בתכניות עתידיות.

  גב' אנג'ליקה ברי, נשיאת קרן ראסל ברי חתמה את הביקור באופטימיות "מרגש לראות עד כמה התהליכים מתחילים לעבור שינוי בשטח ואנו מחכים בקוצר רוח לביקור בשנה הבאה".

 • Riga

  שיתוף הפעולה של הפקולטה ע"ש עזריאלי עם לטביה

  תאריך

  במשך מספר שנים מבוצע שיתוף פעולה פורה בין הפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי של אוניברסיטת בר-אילן והפקולטה לרפואה של אוניברסיטת סטרדין, RSU, בריגה, לטביה. שיתוף הפעולה כולל הרצאות פרונטליות ע"י הפקולטה ע"ש עזריאלי, כמו גם הרצאות של פרופסורים מריגה בבתי חולים המסונפים לפקולטה ע"ש עזריאלי, ביקורי סטודנטים, הרצאות וסמינרים משותפים ב-ZOOM בתקופת התפשטות נגיף הקורונה.

  בסוף חודש אוקטובר 2022, פרופסור אלכסנדר לרנר מהפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי, הוזמן לריגה במטרה להכשיר רופאים וסטודנטים מהפקולטה לרפואה RSU בשיטות חדשות לטיפול בפציעות קשות, כולל פציעות מלחמה מודרניות.

  סטודנטים מעשרות מדינות אירופיות, אסייתיות, אפריקאיות ומאמריקה הלטינית, לומדים בפקולטה לרפואה RSU. רבים מהם למדו לראשונה וראו באופן אישי את תוצאות הטיפול ההומניטרי באזרחים סורים ("מדינת אויב") בבתי החולים בצפון ישראל המסונפים לפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי. סטודנטים שמילאו עד לאפס מקום את אולם ההרצאות הגדול בירכו את פרופ' לרנר בתום שלוש הרצאות בנושא הזה. עם זאת, פרופ' לרנר התרשם ביותר מפגישה עם קבוצה של סטודנטים ישראלים הלומדים ב-RSU, שציינו כי לאחר הרצאות אלה הם גאים עוד יותר בארצנו ומרגישים את הכבוד מחברי הכיתה ממדינות אחרות.

  שגרירת מדינת ישראל בלטביה, הגברת שרון רפפורט-פלגי, עמה נפגש פרופ' לרנר בריגה עם סיום ההרצאות, ציינה את חשיבותו הרבה של שיתוף פעולה זה לחיזוק הקשרים בין שתי המדינות ולשיפור הדימוי הבינלאומי של מדינת ישראל.

  תמונה: פרופ' אלכסנדר לרנר עם סטודנטים ישראלים בריגה.

 • Rivo plaque

  הסרת לוט הוקרה ע"ש ריבו בבניין הפקולטה החדש

  תאריך

  הפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי קיבלה בחום את קרן וד"ר מארק ריבו לצפת בתאריך ה-06 בנובמבר 2022 לרגל חשיפת לוח הוקרה לכבודם, הממוקם בבניין הפקולטה החדש במרחק דקות ספורות מהקמפוס הראשי של הפקולטה ע"ש עזריאלי. הבניין החדש יכיל את המשרדים האדמיניסטרטיביים של ספֵרת הגליל לסכרת ע"ש ראסל ברי וכן מעבדות למדעי המוח והבריאות. בני הזוג הם תומכים מסורים מאוד של תכניות הלימוד לרפואה בפקולטה ע"ש עזריאלי.

  dedication

  [קרדיט תמונות לד"ר מיכה דה פריס ומר נועם דוד רשבלך]