English שלחו לחבר

חדשות הפקולטה

 • Family Medicine Certificate

  טקס דיפלומה לרפואת משפחה

  תאריך

  תעודות סיום הוענקו היום (25 באוגוסט 2021) למשתתפי קורס תעודה ברפואת משפחה.

  הקורס נועד להעניק לרופאים את הכישורים והגישה הדרושים לרפואת המשפחה, להציע טיפול ראשוני, לטפל במקרים מורכבים ולספק כלים רלוונטיים להעשרה וטיפול.

  הקורס בן השנתיים ניתן בשיתוף עם שירותי בריאות כללית מחוז צפון ומתואם על ידי ד"ר אליאס סרור.

  [קרדיט צילום: דרור מילר]

 • Family Medicine Certificate

  טקס דיפלומה לרפואת משפחה

  תאריך

  תעודות סיום הוענקו היום (25 באוגוסט 2021) למשתתפי קורס תעודה ברפואת משפחה.

  הקורס נועד להעניק לרופאים את הכישורים והגישה הדרושים לרפואת המשפחה, להציע טיפול ראשוני, לטפל במקרים מורכבים ולספק כלים רלוונטיים להעשרה וטיפול.

  הקורס בן השנתיים ניתן בשיתוף עם שירותי בריאות כללית מחוז צפון ומתואם על ידי ד"ר אליאס סרור.

  [קרדיט צילום: דרור מילר]

 • Barhoum

  שני פרסים יוקרתיים למנהל המרכז הרפואי לגליל, פרופ' מסעד ברהום

  תאריך

  פרופ' מסעד ברהום, מנהל המרכז הרפואי לגליל בנהריה, המסונף לפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי, קיבל לאחרונה שני פרסים יוקרתיים: עיטור "עמית פול האריס" של ארגון רוטרי העולמי ופרס האגודה הישראלית למדע המדינה.

  בטקס חגיגי שהתקיים בביה"ח רמב"ם, קיבל פרופ' ברהום את עיטור "עמית פול האריס" לשנת 2021. העיטור מוענק ע"י ארגון רוטרי העולמי לאישים מובילים בתחומם, אשר פרצו דרך, תרמו ופעלו ללא הרף למען החברה בישראל, ונחשב לעיטור הגבוה ביותר של רוטרי העולמי.

  הטקס התקיים ביוזמת מועדון רוטרי הוד הכרמל ובשיתוף רוטרי ישראל, במעמד נגיד רוטרי ישראל, ד"ר נחום פרנקל, נשיאים ממועדוני רוטרי וראשת עיריית חיפה, ד"ר עינת קליש-רותם.

  בנימוקי הבחירה צוין, כי פרופ' ברהום הוא הערבי הישראלי הראשון בתולדות מדינת ישראל שנבחר לנהל בי"ח ממשלתי. כמו כן צוין, כי פרופ' ברהום שם לו לחזון להפוך את ביה"ח למרכז רפואי אקדמי כירורגי, המספק שירותים רפואיים לכלל הצפון, תוך מתן דגש על מקצועיות, איכות, זמינות ונגישות. עוד צוין בנימוקי הבחירה, כי פרופ' ברהום דוגל בחדשנות ובהרחבת מתן השירותים, תוך הנגשתם עבור אוכלוסייה מכלל הדתות, חלקה מוחלשת.

  בנימוקי הבחירה צוין גם, כי בשנה האחרונה אושפזו במרכז הרפואי 1,600 חולי קורונה, וכי בתקופה זו היה פרופ' ברהום אחד הקולות הבולטים שהתראיינו בכלי התקשורת, תוך קריאה להטלת סגר "במתכונת יום כיפור" ולהתחסנות האוכלוסייה הערבית נגד הנגיף. באותם ימים שימש חבר בוועדה מקצועית המייעצת למנכ"ל משרד הבריאות למיגור הקורונה ומניעת התפשטותה במגזר הערבי.

  בדברים שנשא הודה פרופ' ברהום להוריו, לאשתו ולשלוש בנותיו, תוך שהדגיש: "אני עומד כאן בשמם של 3,000 עובדי המרכז הרפואי לגליל".

  בסיום דבריו הקריא את השיר "להזיע" של הכותב והפזמונאי נעם חורב, ולאחר מכן אמר: "אני מודה לאנשי המרכז הרפואי שלי על שהעיזו, על שהזיעו ועל שבזכותם פרצנו סדקים של אור בחושך הגדול".

  עוד לפני כן קיבל פרופ' ברהום פרס הוקרה מטעם האגודה הישראלית למדע המדינה לשנת 2020, על היותו משרת ציבור מוביל.

  יו"ר ועדת הפרס, עדי אלדר, שהסביר את נימוקי הבחירה, אמר כי פרופ' ברהום הפך את המרכז הרפואי לבי"ח מוביל ברמה הארצית, המעניק שירותים ל-600 אלף תושבים מכלל הדתות והמגזרים, תוך מתן דגש על רפואה מקצועית ואנושית. כמו כן הוסיף יו"ר ועדת הפרס, כי מנהיגותו ותחושת השליחות המאפיינות את פרופ' ברהום, הפכו אותו לאחד ממנהלי בתי החולים המובילים במדינה.

  [צילום: משה מעוז]

 • וובינר

  וובינר: טפילים - האם העולם נשלט ע"י יצורים חד תאיים?

  תאריך

  במסגרת חגיגות העשור לפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי, הציג ד"ר רם כהן סמינר מקוון, בנושא טפילים, השלישי בסדרה של ארבעה סמינרים מקוונים.

  ד"ר כהן הוא וטרינר שעבר עם משפחתו מתל אביב לצפון, בעקבות לימודי הרפואה בפקולטה ע"ש עזריאלי. לאחר מכן בחר להתמחות ברפואה פנימית במרכז הרפואי ברוך פדה בפוריה, במסגרת תוכנית כוכבי הצפון.

  לאחר קבלת הפנים ע"י דיקן הפקולטה, פרופ' קארל סקורצקי, פתח ד"ר כהן את ההרצאה והסביר את התוכנית המיוחדת 'כוכבי הצפון'. לאחר מכן המשיך והציג מבוא מסקרן לעולמם של הטפילים שהינו זעיר אך רחב. הקהל ב- Zoom נחשף למחזור החיים של הטפילים, למצב הפעולה שלהם, האבולוציה, כיצד ומדוע הם גורמים לשינוי התנהגות אצל מארחים כמו עכברים, מחקר שבדק קישור אפשרי למחלות פסיכיאטריות בבני אדם ועוד. ד"ר כהן הסביר כיצד מועבר toxoplasmosis - ועודד את המשתתפים שלא לפחד מחתולים! הוצגו מספר עצום של עבודות מחקר וכן שאלות לחקר בעתיד.

  סמינר2

  סמינר2

  לצפייה בסמינר המקוון ב- YouTube לחצו כאן.

  ניתן לקרוא על הסמינר המקוון הראשון של הפקולטה לציון העשור, 'האם תם עידן האנטיביוטיקה', כאן; והשני, 'בית החולים לדובים', כאן. הישארו מעודכנים לקראת הסמינר המקוון הרביעי והאחרון בסדרה, שישודר גם באמצעות זום, בעוד מספר שבועות.

 • הענקת תעודות הוקרה זיו

  הענקת תעודות הוקרה למורים קליניים, המרכז הרפואי זיו בצפת

  תאריך

  זו התקופה לומר תודה למורים הקליניים הנפלאים של הפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי.

  אתמול, 26 במאי 2021, נערך טקס פנים מול פנים במרכז הרפואי זיו בצפת כדי להודות למורינו המצוינים מזיו, המסורים להכשרת דור הרופאים הבא שלנו.

  בהנחיית שרון מינס, הרכזת האדמיניסטרטיבית של החינוך הרפואי, הדוברים שעלו ואמרו מילות תודה והוקרה כללו את דיקן הפקולטה לרפואה בעזריאלי, פרופ' קארל סקורצקי; משנה לדיקן לחינוך רפואי, פרופ' אריק שינוול; ראש היחידה להערכה וקידום ההוראה, ד"ר נעמי דיקמן; מנהל המרכז הרפואי זיו, פרופ' סלמאן זרקא; ומרצה פרה-קלינית, ד"ר דנה קרופיק.

  הטקס כלל הפסקה מוזיקלית וקריאת שמות מקבלי תעודות ההוקרה.

  רשימת מקבלי התעודות:

  גב' הילה בן עמרם מנחה מצטיינת בלימודים הפרה קליניים
  ד"ר אולגה טרוכין מורה מצטיינת בחוג לקרדיולוגיה
  ד"ר אירנה אפשטיין מורה מצטיינת בתחום רפואת עיניים
  ד"ר אלכסיי לזוטקין מורה מצטיין בתחום הרדמה
  ד"ר אלכסנדר איזקסון מורה מצטיין בתחום הרדמה
  ד"ר אלכסנדר ברלין מורה מצטיין בתחום הרדמה
  ד"ר אלכסנדר קופמן מורה מצטיין בתחום הרדמה
  ד"ר אנדריי נסאר מורה מצטיין בתחום אורתופדיה
  ד"ר דוד רותם מורה מצטיין בתחום אורתופדיה
  ד"ר דנה קרופיק מרצה פרה קליני מצטיין בתוכנית הארבע שנתית
  ד"ר וולאא עבוד מורה מצטיין בחוג גינקולוגיה ומיילדות
  ד"ר חן ריידר מרצה פרה קליני מצטיינת בתוכנית התלת שנתית
  ד"ר טטיאנה לוינס מורה מצטיינת בחוג לקרדיולוגיה
  ד"ר יונס בטחיש מרצה פרה קליני מצטיין בתוכנית הארבע שנתית ומורה מצטיין בתחום נפרולוגיה
  ד"ר יורם עוזר מורה מצטיין בתחום אורתופדיה
  ד"ר זאב לוי מורה מצטיין בחוג לפסיכיאטריה
  ד"ר מוסא שחאדה מורה מצטיין בתחום אורתופדיה
  ד"ר מעיין זיסקינד מורה מצטיינת בחוג לפסיכיאטריה
  ד"ר נג'יב דאלי מרצה פרה קליני מצטיין בתוכנית הארבע שנתית, מרצה פרה קליני מצטיין בתוכנית התלת שנתית ומורה מצטיין בתחום המטולוגיה
  ד"ר נועם רשף מורה מצטיין בתחום אורתופדיה
  ד"ר נעים סמעאן מרצה פרה קליני מצטיין בתוכנית הארבע שנתית, מרצה פרה קליני מצטיין בתוכנית התלת שנתית ומנחה מצטיין בלימודים הפרה קליניים
  ד"ר נעמה מיימון מורה מצטיינת בחוג גינקולוגיה ומיילדות
  ד"ר סבטלנה גנדלר מורה מצטיינת בחוג גינקולוגיה ומיילדות
  ד"ר ענאן אבו עוואד מורה מצטיין בתחום נוירולוגיה
  ד"ר ענת עמיטל מרצה פרה קליני מצטיינת בתוכנית התלת שנתית
  ד"ר קאסם שלאעטה מורה מצטיין בחוג לרפואה פנימית
  ד"ר ראדי שאהין מורה מצטיין בתחום נוירולוגיה
  ד"ר רמי גריפאת מרצה פרה קליני מצטיין בתוכנית התלת שנתית
  ד"ר רשא אליאס מורה מצטיינת בחוג לפסיכיאטריה
  פרופ' אלכסנדר לרנר מורה מצטיין בתחום אורתופדיה
  ד"ר אביב וידן מורה מצטיינת בתחום רפואי עיניים
  ד"ר אורי יצקר מורה מצטיין בחוג לפסיכיאטריה
  ד"ר לידיה איזקסון מורה מצטיינת בחוג לפסיכיאטריה
  ד"ר מייס נסאר חליחל מורה מצטיינת בחוג לרפואה פנימית


  מחלקות מצטיינות בהוראה:
  ד"ר מעיין זיסקינד תקבל את הפרס עבור מחלקת פסיכיאטריה
  פרופ' אלכסנדר לרנר יקבל את הפרס על מחלקת אורתופדיה
  דר' מרסלו דיימן יקבל את הפרס עבור מחלקת דימות
  ד"ר נג'יב דאלי יקבל את הפרס בשם מחלקת המטולוגיה

  תעודות לתחומים מצטיינים בהוראה:
  פסיכיאטריה-בהובלת ד"ר לידיה איזקסון, ראש החוג. את הפרס יקבל דר 'זאב לוי, עקב העדרותה של דר' איזיקסון
  אורולוגיה- בהובלת ד"ר רן כץ, ראש התחום

  [קרדיט לצילום: המרכז הרפואי זיו, סימון חדד. לתמונות נוספות ראו כאן.]

 • הענקת תעודות הוקרה- פוריה

  הענקת תעודות הוקרה למורים קליניים, המרכז הרפואי ברוך פדה בפוריה

  תאריך

  ב- 20 במאי 2021 נערך טקס חגיגי (פנים מול פנים!) במרכז הרפואי ברוך פדה בפוריה כדי להודות באופן אישי למורים הקליניים המצוינים שמכשירים את דור הרופאים הבא. זאת בהמשך לטקס שנערך בסוף אפריל כדי להודות למורים מצוינים מבית חולים מסונף אחר, המרכז הרפואי לגליל.

  בנוסף להענקת התעודות, הנציחה ההתכנסות את ד"ר אורנה ניצן ז"ל, ראש היחידה למחלות זיהומיות, שהלכה לעולמה בטרם עת בשנות הארבעים לחייה. ד"ר ניצן, מורה מופתית בעצמה שהיתה אהובה מאוד וקיבלה הוקרה והערכה רבה מתלמידיה. הותירה אחריה בעל ושלושה ילדים אותם גידלה במסירות אין קץ. בתה אביגיל דיברה לזכרה.

  הטקס נערך על ידי מאיה צבן, דוברת בית החולים, ומהפקולטה ע"ש עזריאלי, בין הדוברים היו פרופ' קארל סקורצקי, הדיקן; פרופ' אריק שינוול, משנה לדיקן לחינוך רפואי; ד"ר נעמי דיקמן, ראש היחידה להערכה וקידום ההוראה; וד"ר ניזאר חוראני, ראש יחידת השבץ שייצג את מקבלי הפרס.

  אנו מעריכים מאוד את עבודתם הקשה.

  (כתבה כאן).

  (קרדיט תמונה: יגאל לוי ממשרד דוברות פדה-פוריה)

 • טקס סיום פרחי רפואה

  טקס סיום שנה פרחי רפואה צפת

  תאריך

  עשרים מדענים מתחילים נוספים "סיימו" את תוכנית פרחי רפואה, שהתאפשרה בזכות שיתוף פעולה בין הפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי, משרד החינוך ואשכול רשויות גליל מזרחי (המיוצג על ידי גליליום).

  ב- 12 במאי 2021 התכנסו המשתתפים, באמצעות הזום, לשמוע את דבריו החמים וברכות הברכה של ראש עיריית צפת מר שוקי אוחנה; ראש המעבדה לריפוי רגנרטיבי וסוכרת, ד"ר רון פירן ואחרים. התלמידים עבדו קשה מאוד כדי להגיע להישג מרשים זה.

  לקריאה נוספת על תכנית הצוערים הרפואיים לחץ כאן וכאן.

  להלן לוח הזמנים העברי של הערב:

  לוז טקס סיום פרחי רפואה 2021

 • מלגה ע"ש אילנה נאמן

  טקס הענקת מלגות לזכרה של אילנה נאמן (אסון מעלות)

  תאריך

  בפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי נערך היום טקס צנוע אך מרגש, בו הוענקו מלגות לזכרה של אילנה נאמן שנרצחה בגיל 17 בטבח מעלות, שהתרחש ב1974.

  אילנה הייתה תלמידת תיכון מצפת ובילתה את סוף השבוע עם כיתתה בבית הספר "נתיב מאיר" במעלות, כאשר מחבלי DFLP חדרו לישראל מלבנון, הרגו קורבנות אחרים בדרכם למעלות, והשאירו 22 תלמידים הרוגים לאחר ניסיון ההצלה של סיירת מטכ"ל.

  ראש עיריית צפת לשעבר, אילן שוחט, שנקרא על שם דודתו, יזם את המלגה שהוענקה היום לשני סטודנטים לרפואה שהתחייבו להתנדב בקהילה. התלמידים הציגו את עצמם, ובתו של שוחט קראה מכתב שנכתב על ידי אילנה נאמן רגע לפני שנרצחה. נכחו באירוע הדיקן פרופ' קרל סקורצקי, חברי הסגל, המשפחה וניצול הפיגוע.

  מלגה ע"ש אילנה נאמן1

   

 • בית חולים לדובים

  בית החולים לדובים חזר לפקולטה

  תאריך

  האם לדובי שלך יש כאב בטן? האם הבובה שלך שברה את היד? מפחד שהבובה שלך נדבקה בקורונה? לכל התרחישים הללו ועוד התייחסו בבית החולים לדובים השנתי של הפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי.

  לאחר הפסקה בשנה שעברה עקב הקורונה, השנה, בזכות תמיכתו הנדיבה של פרדי זינגר, חזר בית החולים לדובים, הפעם באמצעות הזום.

  באחר הצהריים של ה- 3 במאי 2021 התקבלו ברשת מעל למעלה מ- 500 צעירים שנרשמו מראש, מלווים בהוריהם, על ידי צוות של למעלה מ- 30 תלמידי שנה ראשונה ושנייה בבית ספר לרפואה בראשות עמית גבאי, מנהל ביה"ח, שעשו כמיטב יכולתם לחשוף את הילדים לתרחישים רפואיים טיפוסיים, בתחומי אורתופדיה, רפואת חירום, רדיולוגיה, כירורגיה, קרדיולוגיה, אופטמולוגיה, אף אוזן גרון, ורפואת שיניים - באמצעות הבובות שלהם.

  לאחר הקרנת סרטונים קצרים שהוקלטו מראש, שהציגו בפני הקהל את המחלקות הנ"ל, נפתחו חדרים ל"טיפול" בבובות בזמן אמת. סטודנטים לרפואה תקשרו עם הילדים ומלוויהם באמצעות הזום, והורו להם כיצד, למשל, לטפל ברגלו השבורה של הדובי. באופן זה, הילדים (והוריהם!) נחשפו למצבים רפואיים אופייניים שהם עשויים להיתקל בהם יום אחד, בתקווה להפיג את הפחד או החרדה הקשורים לטיפול רפואי. הפעילות הסתיימה בשיר וריקוד שהוקלטו מראש בנושא תזונה.

  הילדים למדו גם כיצד לבדוק דופק ולחץ דם, ולמדו הכל על חיסונים, בדיקות דם, היגיינה ולמה לצפות בחדר המיון.

  דיקן הפקולטה, פרופ' קרל סקורצקי, הביא את הבובה האהובה עליו, שלא הרגישה טוב.

  הילדים השתתפו באופן פעיל בפעילות, שאלו שאלות מצוינות ושיתפו בחוויותיהם האישיות בנושא בריאות.

  אנו מקווים להתראות בשנה הבאה! בינתיים תוכלו לצפות בכמה סרטונים כאן, כאן, כאן וכאן.

  תמונות מהאירוע ניתן לראות כאן.

 • ד"ר מילאנה פרנקל-מורגנשטרן

  ד"ר מילאנה פרנקל-מורגנשטרן זוכה בפרס הרקטור לחדשנות מדעית

  תאריך

  ברכות לד"ר מילאנה פרנקל-מורגנשטרן על קבלת פרס הרקטור לחדשנות מדעית. ד"ר פרנקל-מורגנשטרן נבחרה כאחת מ -16 חברי סגל מכל הפקולטות באוניברסיטת בר-אילן שזכו לפרס זה על הישגים מדעיים מצוינים בשנת הלימודים 2019-2020. בנוסף למכתב חם מהרקטור, פרופ' אמנון אלבק, וכן מענק מחקר מהאוניברסיטה, בר-אילן מקווה לקיים השנה אירוע הוקרה לכבוד הזוכים והזוכות, בהשתתפות בני המשפחות, חברי המחלקות ותלמידי המחקר של הזוכים/ות.

 • ד"ר נעמי דיקמן

  הענקת תעודות הוקרה למורים קליניים מבתי החולים בגליל ומקופות החולים

  תאריך

  רגע לפני חופשת הפסח, ב- 22 במרץ 2021, התקיים טקס בזום לאות הוקרה על העבודה הקשה של המורים הקליניים של הפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי. תעודות ההוקרה הוענקו למורים מצטיינים מבתי החולים ומקופות החולים הבאים:

  • בית החולים EMMS (הסקוטי) בנצרת
  • בית החולים המשפחה קדושה (האיטלקי) בנצרת
  • בית החולים הצרפתי בנצרת
  • המרכז הרפואי העמק (עפולה)
  • מרכז לבריאות הנפש מזור (מזרע) (עכו)
  • שירותי בריאות כללית מחוז צפון
  • שירותי בריאות כללית מחוז חיפה והגליל המערבי
  • מכבי שירותי בריאות מחוז צפון

  ראש מנהל הפקולטה, נועם רשלבך, הציג את הדיקן, פרופ' קרל סקורצקי שעלה לומר מילות תודה. הוא ציין את האתגרים המיוחדים הקיימים בתקופת הקורונה, איתם נאלצו להתמודד המורים, כאשר היה צורך להתאים ולשנות את סדרי ההוראה במהירות. לאחר מכן הוא קישר את המסר הבסיסי של פסח והסדר - שאילת שאלות - במטרה לתת חינוך רפואי יעיל.

  לאחר מכן הוזמנו נציגים מכל בתי נחולים וקופות החולים לומר כמה מילים וד"ר נעמי דיקמן, ראש היחידה להערכה ולקידום ההוראה ציינה את הקושי להיות מורה מצוין לרפואה, והודתה לכל הנוכחים על המסירות שלהם.

  סרטון קצר של הפקולטה שודר ופרופ' סקורצקי סיים בתקווה של הפקולטה לראות מספר הולך וגדל של מדריכים קליניים בעתיד הקרוב.

  מקבלי הפרס:

  בית החולים המשפחה הקדושה

  ד"ר סמיח זועבי מורה מצטיין בחוג לכירורגיה
  ד"ר באסל חאג' מורה מצטיין בחוג לכירורגיה
  ד"ר יעקובי סאלח מורה מצטיין בחוג לרפואה פנימית
  ד"ר חוסין סנד מורה מצטיין בחוג לרפואה פנימית
  מכון לגסטרואנטורולגיה מחלקה מצטיינת
  כללית גליל מערבי
  ד"ר רים אליאס מצטיינת בהוראה קליניית בקהילה בחוג לגיניקולוגיה ומיילדות
  ד"ר עלי בשיר מורה מצטיין בחוג לרפואת המשפחה
  ד"ר פיארוז נאסר מצטיינת בהוראה קליניית בקהילה בחוג לרפואת ילדים
  ד"ר אכלאס סעד אלאדין מצטיינת בהוראה קליניית בקהילה בחוג לגיניקולוגיה ומיילדות
  ד"ר אנטוניו קוטלר מצטיין בהוראה קליניית בקהילה בחוג לרפואת פנימית
  בית חולים העמק
  ד"ר נופר גרינמן מרצה פרה קליני מצטיינת בתוכנית הארבע שנתית 
  ד"ר אריאל ניימן מורה מצטיין בתחום פלסטיקה
  ד"ר מירב שטראוס מנחה מצטיינית בלימודים פרה קליינים
  הוראה קדם קלינית 
  ד"ר קרן פרינס מנחה מצטיינית בלימודים פרה קליינים
  מזור
  ד"ר דוד אלון מורה מצטיין בחוג לפסיכיאטריה
  קופת חולים כללית מחוז צפון
  ד"ר אופליה אבו נסרא מצטיינת בהוראה קליניית בקהילה בחוג לגיניקולוגיה ומיילדות
  ד"ר מירב אלוביץ מנחה מצטיינית בלימודים פרה קליינים
  ד"ר יוסף גלושטיין מצטיין בהוראה קליניית בקהילה  בחוג לרפואת ילדים
  ד"ר אלכסנדרה ורז'יביצקי מורה מצטיינת בחוג לרפואת המשפחה
  ד"ר אברהם טפר מצטיין בהוראה קליניית בקהילה  בחוג לגיניקולוגיה ומיילדות
  ד"ר תמר ליברמן מורה מצטיינת בחוג לפסיכאטריה
  ד"ר עיסאם מוקלאשי מצטיין בהוראה קליניית בקהילה בחוג לרפואת ילדים
  ד"ר טטיאנה סלבסקי מצטיינת בהוראה קליניית בקהילה  בחוג לרפואת ילדים
  ד"ר אריאלה עופרן מרצה פרה קליני מצטיינת 
  ד"ר ענת עייני מנחה מצטיינת בחוג לרפואת משפחה 
  ד"ר איאד עסאווי מצטיין בהוראה קליניית בקהילה בחוג לרפואת ילדים
  ד"ר אינה פיליפוב מורה מצטיינת בחוג לרפואת המשפחה
  ד"ר יורם קורמן מורה מצטיין בחוג לרפואת המשפחה
  ד"ר אליה קצפ מצטיין בהוראה קליניית בקהילה בחוג לרפואת ילדים
  ד"ר זהר שני- גרשון כמרצה פרה קליני מצטיינת בתוכנית התלת שנתי ובתוכנית הארבע שנתית 
  ילדים קהילה מחוז צפון קלרקשיפ מצטיין
  מכבי
  ד"ר עדי אור מנחה מצטיינית בהוראה פרה קלינית 
  ד"ר יונתן אוראל מורה מצטיין בחוג לרפואת המשפחה
  ד"ר סוזן ברש מנחה מצטיינית בהוראה פרה קלינית 
  בית חולים הסקוטי
  ד"ר ניבאל חמאיסי מורה מצטיינת בחוג לגיניקולוגיה ומיילדות
  ד"ר סוזאן מוסטפא מורה מצטיינת בחוג לגיניקולוגיה ומיילדות
  בית חולים הצרפתי
  ד"ר אחלאם אבו אחמד מורה מצטיינת בחוג לרפואת ילדים
  ד"ר חביב אדיב מורה מצטיין בחוג לרפואת ילדים
  ד"ר נסראללה אליאס מורה מצטיין בחוג לרפואת ילדים
 • פרופ' דני גליקמן

  האם אנו בסוף עידן האנטיביוטיקה?

  תאריך

  חגיגות העשור של הפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי נפתחו ב- 24 במרץ 2021 בוובינר זום מרתק, הראשון מתוך סדרה של ארבעה.

  הוובינר בהנחיית פרופ' דניאל גליקמן, סגן הדיקן להוראה קדם-קלינית בפקולטה, דן בשימוש באנטיביוטיקה ושאל האם הגענו לסופו של עידן. לאחר הקדמתו של הדיקן, פרופ' קרל סקורצקי, העלה פרופ' גליקמן, מומחה ברפואת ילדים ומחלות זיהומיות שנמצא בפקולטה מאז הקמתה, שאלות רבות ובהן:

  • כיצד התפתחו האנטיביוטיקות?
  • כמה נפוץ השימוש באנטיביוטיקה בקרב בני אדם ובחקלאות?
  • כיצד נוצרת עמידות לאנטיביוטיקה, עד כמה היא שכיחה ומה אנו יכולים לעשות בנידון?
  • כיצד השתנה השימוש באנטיביוטיקה והשימוש לרעה מאז גילויה?
  • מהם חיידקים ואיך הם מתנהגים?
  • האם זהו אתגר מקומי או אתגר עולמי, ומדוע?
  • מדוע לא מפתחים אנטיביוטיקות חדשות?
  • איך אנחנו יכולים לעזור למצב?

  לאלו מכם שפספסו את הוובינר האינטרנטי, ניתן לצפות בו כאן.

 • הרמת כוסית לפסח

  חג פסח שמח!

  תאריך

  עם אופטימיות ותחושת חופש הולכת וגוברת, התכנס היום סגל הפקולטה ע"ש עזריאלי (עדיין באמצעות זום) בכדי לחגוג את חג הפסח הקרוב, כמו גם את חג הפסחא, את הרמדאן, ואת חג הנביא שועייב, שכולם נחגגים בעונת האביב.

  פרופ' קרל סקורצקי, דיקן הפקולטה לרפואה, פתח את המפגש ממשרדו עם דבר תורה. הוא ציין כי אחד ההיבטים הפחות ידועים שחשוב בחג הפסח, הוא קרבן פסח שמוצג באופן סמלי ב'סדר'. הוא הסביר כי שורש המילה קרבן (קר"ב) יכול להיות פירושו להקריב (להקריב, או לוותר) אך גם לקרב (להתקרב). אנו למדים מכך שאי אפשר להתקרב בלי לוותר, להקריב, משהו. אכן, הקרבת קרבן הפסח חייבת להיעשות בקהילת עם אחרים, לא לבד. באופן דומה, עבודת הפקולטה מגלמת הקרבה תוך כדי עבודה משותפת.

  כמו כן השתתפו בהרמת כוסית גב' ליגת דאודי המייצגת את הסטודנטים; ד"ר ארז און, מנכ"ל המרכז הרפואי ברוך פדה בפוריה; ד"ר סלמאן זרקא, מנהל המרכז הרפואי זיו בצפת; ד"ר מסעד ברהום, מנכ"ל המרכז הרפואי לגליל; ד"ר פחד חכים, מנכ"ל בית החולים EMMS נצרת; מר יואל קרסו מקרן ביחד שביקר בפקולטה והצטרף להרמת כוסית; פרופ' ג'וני יונס, סגן דיקן קליני; ופרופ' ציפורה פאליק-זכאי, סגנית הדיקן למחקר רפואי.

  חג פסח שמח!

  הרמת כוסית לפסח 1

   

   

   

   

   

   

   

   

  הרמת כוסית 2

   

   

   

   

   

   

   

   

  הרמת כוסית 3

 • יום הכליה הבינלאומי

  פרופ' קרל סקורצקי בפודקאסט מיוחד לציון יום הכליה הבינלאומי

  תאריך

  ב-11 במרץ צויין יום הכליה הבינלאומי. פרופ' קרל סקורצקי, דיקן הפקולטה לרפואה של בר-אילן ומומחה בתחום הכליות, דיבר בפודקסאט שלו על הסיבות למחלות הכיליה וחשף עוד כמה עובדות, פחות מוכרות לציבור, על צמד האברים השוכנים באחורי חלל הבטן.

  הפודקאסט - הכליות בסכנה? ופודקאסטים רבים נוספים זמינים להאזנה ללא עלות באפליקציית בר-דעת של אוניברסיטת בר-אילן. https://bit.ly/2MZ4j11 לפרטים נוספים לחצו כאן.