חדשות הפקולטה

 • טקס תואר שני מאי 2024

  מזל טוב למסיימות תואר שני במדעי הרפואה

  תאריך

  הפקולטה לרפואה בגליל מאחלת הצלחה בהמשך הדרך למקבלות תואר שני במדעי הרפואה. הטקס נערך בתאריך 29.5.2024 בפקולטה בצפת. שיהיה במזל טוב!

  • המוסמכת: נורה אבו רומי, בהצטיינות.  בהנחיית: דר' רון פירן
  • המוסמכת: מנאר אלחטיב, בהצטיינות. בהנחיית: פרופ' מיטל גל תנעמי
  • המוסמכת: הננא שעלאן דעבוס, בהצטיינות. בהנחיית פרופ' אבי פרץ
  • המוסמכת: רים סכס, בהצטיינות. בהנחיית פרופ' ז'אן סוסטיאל 
  • המוסמכת: סאוסן אבו גאלי. בהנחיית דר' יעקב ממן
  • המוסמכת: מאיה ברכאת. בהנחיית פרופ' משה דסאו
  • המוסמכת: איה עואד. בהנחיית דר' שי בל
  • המוסמכת: סוהא זגאירי. בהנחיית פרופ' עמרי קורן
  • המוסמכת: אראם שעבאן. בהנחיית פרופ' מיכאל בלנק
  • המוסמכת: ראניה ספא. בהנחיית דר' רונית אילוז
  • המוסמכת: עליסה כהן. בהנחיית פרופ' עמרי קורן
  • המוסמכת: תינה חון. בהנחיית פרופ' עמרי קורן ודר' איילת שי
  • המוסמכת: פתאן הבראת זועבי. בהנחיית דר' ניר קוויט
  • המוסמכת: הלנה שומאף. בהנחיית דר' ניר קוויט

  למספר תמונות, לחצו כאן.

  bring them home

 • Friends Visit

  אגודת הידידים מארה"ב, קנדה, ואנגליה (AFBIU, CFBIU, BFBIU) בביקור לפקולטה לרפואה

  תאריך

  לפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי היתה הזכות לארח, ביום 28.5.2024, נציגים מאגודות הידידים מארה"ב, קנדה, ואנגליה, מספר ימים לפני פתיחת אירועי חבר הנאמנים של אוניברסיטת בר-אילן. את הביקור ליוותה אלונה גרינגאוז ראש דסק צפון אמריקה ואנגליה מערך פיתוח משאבים עולמי.Onn

  הקבוצה פגשה את הדקנית, פרופ' אורלי אבני; פרופ' עמרי קורן, מומחה למיקרוביום; פרופ' איתי און, שהראה לקבוצה את הצב"מ; פרופ' נעים שחאדה, מנהל ספרת הסכרת ע"ש ראסל ברי; סטודנטים לרפואה; וביקרו בשולחן האנטומיה Anatomage.anatomage

  ביקרו בקמפוס בצפת:

  • Steven Rosenberg, Board member, AFBIU
  • Jessica Feldan, CEO, AFBIU
  • Beth Gorin, Director, Northeast Region, AFBIU
  • Randy Spiegel, CEO, Canadian Friends of BIU
  • Max Dunbar, CEO, BFBIU

  רנדי שפיגל, מנכ"ל CFBIU: "הפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי היא תכשיט נוצץ בצפון. כל תלמיד, חוקר, מורה, ואיש סגל משדר אמונה נלהבת בעתיד שהיא מדבקת. אני גאה שנעמי עזריאלי והקרן שיתפו פעולה עם מדינת ישראל כדי להפיח חיים חדשים בצפון ולדעת שהדור הבא של הרופאים יבנה קהילה באמצעות עבודתם".

  נשמח לארח אתכם שוב, בקרוב!

   

 • ד"ר שי בל

  ברכות לד"ר שי בל: טקס חתן פרס הרקטור לחדשנות מדעית לשנה"ל ה'תשפ"ד

  תאריך

  ברכות שוב לד"ר שי בל, הזוכה בפרס הרקטור לחדשנות מדעית תשפ"ד (הפרס הוענק ל-12 חוקרים וחוקרות בזכות מחקריהם פורצי הדרך בתחומי המדע, החברה והתרבות) - על גילוי מערכת הבקרה אשר שולטת על כמות הריר המופרש במעי. מערכת העיכול חשופה לחדירת חיידקים ווירוסים מהסביבה ומהמזון. על מנת להגן מפני חדירת מזיקים, הגוף מפריש ריר אשר חוצץ בין רקמות הגוף ובין העולם החיצון אשר מאפשר מעבר חומרים (חמצן ומזון), אך לא מעבר של גורמים מזיקים. הפרשה מועטה מידי של ריר חושפת את הגוף לזיהומים, והפרשה גדולה מידי גורמת למחלות, כגון אסתמה. במחקר גילה ד"ר בל כיצד לשלוט על מערכת זו בצורה מכוונת המגנה מפני מחלות מעי. מניפולציה של מערכת זו יכולה להוביל למרפא למחלות מעי דלקתיות (קרוהן וקוליטיס) ומחלות נשימתיות.

  טקס התקיים באוניברסיטת בר-אילן, ברמת גן, בתאריך 20 מאי 2024.

  לסרטון על ד"ר בל ומחקרו, לחצו כאן.

   

 • נר זכרון

  טקסי יום הזיכרון בפקולטה לרפואה

  תאריך

  השנה האחרונה הייתה שנה בעלת משמעות של כאב וצער עמוק עבור המדינה שלנו. בעקבות הטבח הטראגי ב- 7.10, שבו נקטלו באכזריות מעל ל- 1,200 חיים על ידי חמאס ונחטפו מעל ל- 250 איש, תחושת האובדן והאבל שלנו ניכרת. בתוך הכאב הזה, אגודת הסטודנטים לרפואה בצפת, ארגנה שני טקסים כדי לכבד ולזכור את אלה שאיבדנו.

  יום הזיכרון לשואה: מורשת של תקומה

  טקס זה הוקדש לזכר קורבנות השואה. תחת הנושא של "רופאים בין שואה לתקומה", התכנסנו כדי להרהר על הזוועות הבלתי ניתנות לתיאור ורוחם הבלתי ניתנת לשבירה של אלה ששרדו. הטקס היה תזכורת נוקבת לחוסן הרוח האנושית. הצגנו סיפורים על ניצולים וצאצאיהם בנושאי הישרדות והתחדשות, דיברנו על החשיבות לזכור את ההיסטוריה שלנו כדי להבטיח שזוועות כאלה לעולם לא יחזרו על עצמם, במיוחד לאור העובדה שכשלנו בכך כמדינה בשביעי לאוקטובר. הדלקנו נרות לזכר 6 מיליון החיים שאבדו. שמענו על חוויות של רופאים עקורים במחנות ועל תרומתם, הקראנו, שרנו וניגנו שירים משמעותיים שנכתבו בנושא.

  [דברי הדקנית, פרופ' אורלי אבני, כאן.]

  יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה: מדינה בתקומה

  טקס זה הוקדש לזכר החיילים שנפלו וקורבנות הטרור שנרצחו. בהמשך ישיר של הטקס הקודם, השנה שמנו דגש על תקומה, במיוחד לאור התקופה האחרונה ומלחמת חרבות ברזל. חלקנו סיפורים אישיים ממשפחות של חיילים שנפלו שהדגישו את ההשפעה המתמשכת של אומץ לבם ואת החלל שנותר בהיעדרם. שמענו סיפורים אישיים על חברים וחברות של סטודנטים שלנו שנרצחו באותה שבת שחורה. הקראנו, שרנו וניגנו שירים חדשים שנכתבו לצד שירים שנכתבו לפני מספר רב של שנים שהשתלבו זה לצד זה באופן עצוב אך מרגש. סיפרנו על רופאים וסטודנטים לרפואה שנלחמו בגבורה ונפלו בקרב ולסיום שרנו יחדיו את התקווה.

  [דברי הדקנית, פרופ' אורלי אבני, כאן.]

  דור הניצחון: תקומה בימינו

  חלקנו כבוד לגיבורים הנופלים ולקורבנות הטרור, לצד 6 מיליון היהודים שנרצחו בשואה. עשינו ונמשיך לעשות זאת בהבטחה לספר את סיפורם, להוקיר את זכרם ולהבטיח שנמשיך להלחם על המדינה שלנו. אנו מתחייבים לעמוד איתנים מול הקשיים שניצבים בפנינו כעם, להגן על הערכים שמגדירים אותנו כמדינה ומבקשים לחדש את החוזה בינינו לבינם- שהקרבתם לא הייתה לשווא.

  בזכרם אנו מוצאים כוח. במורשתם אנו מוצאים תכלית. ובאומץ שלהם אנו מוצאים השראה לחישול עתידנו ושגשוג הדורות הבאים.

   

  כראש מדור תרבות ורווחה, אני מודה על הזכות לנהל את הטקסים החשובים הללו, במיוחד בשנה זו, לצד אליזבט שוחט. אני מודה על ההשתתפות והתמיכה של עמיתינו והסגל שלנו. כולי תקווה שהטקסים חיזקו ולו במעט את כוחה של הקהילה שלנו ואת המחויבות המשותפת שלנו לזכור ולקום יחד.

  בתפילה להשבת החטופים במהרה,

  רז קרויטורו
  ראש מדור רווחה ותרבות 
  אגודת הסטודנטים לרפואה בגליל, צפת

 • יופ הזכרון

  יום הזיכרון לחללי צה"ל ופעולות האיבה

  תאריך

  יופ הזכרון

  אגודת הסטודנטים בפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי ציינה ב-12 מאי 2024 את יום הזיכרון לחללי צה"ל ופעולות האיבה.

  בין היתר, נגנו שיר שנכתב לזכרו של חיים (חיימי) בנעים, שנרצח ב7 באוקטובר בנתיב העשרה. חיימי היה אדם בעל שמחת חיים ואופטימיות מדבקת ותמיד דאג לשמח ולהפיץ אור והמון חום לסובביו.
  הותיר אחריו את אשתו, מירב, ושלושת ילדיהם, נויה גאיה ובר.

  מילים: גולן וך 
  לחן וביצוע : הדר הוד

  שיר

 • טקס יום השואה תשפ"ד

  טקס יום השואה של אגודת הסטודנטים בסימן "רופאים בין שואה לתקומה: לאחות את השברים"

  תאריך

  אגודת הסטודנטים של הפקולטה לרפואה ע"ש עזאריאלי ציינה את יום השואה והגבורה ב-6 מאי 2024.

  לאחר התכנסות באודיטוריום ע"ש קרסו, פתחו המנחים, רז קרויטורו ואליזבט שוחט, סטודנטים לרפואה, את האירוע.

  אליזבט: "במסגרת התפקיד שלי באגודת הסטודנטים היה עלי לתכנן את טקס יום השואה השנה.... השנה הנושא רגיש במיוחד ומעלה תחושות קשות מאי פעם. מאוד התקשתי למצוא נושא שיכול להתאים לשנה כה מורכבת, ועם התחושות הללו פניתי לד"ר הדס שאשא-לבסקי. בפגישה משותפת, ד"ר הדס הציעה לדבר על נושא התקומה. בן רגע התחברתי מאוד לרעיון.... חיפשתי את קרן האור הקטנה בכל החשכה שעוטפת אותנו מזה זמן רב. הבנתי שזה גם המסר שאני רוצה להעביר בטקס. מסר של תקווה, של יכולת לקום עם ראש מורם ולבחור בחיים. במהלך קריאת החומרים בנושא תקומה של ניצולי שואה ככלל, ותפקיד הרופאים בתהליך התקומה והשיקום בפרט,  גיליתי עולם שלם שלא הכרתי לפני. עולם של גיבורים אמיתיים. הרופאים שבעצמם היו ניצולים וסבלו מפגיעות קשות בנפש ובגוף, מצאו בתוכם כוחות לעזור לאחרים. אותם רופאים אף עלו לארץ ישראל והקימו את מערך הרפואה בארץ. לצד הכאב הרב על הזוועות של השואה והשבעה באוקטובר, התעוררה בליבי תקווה לעתיד טוב יותר. ולמרות שלא הכל תלוי בנו, דור הרופאים העתידי. אבל אני מאמינה שיש לנו את ההזדמנות והכוחות לרפא ולשקם את עצמינו ואת הסובבים אותנו".

  בטקס הקהל זכה ללמוד על הרופאים ד"ר Leopold Kohlberg, רופאים פרטיזנים שעלו ארצה אחרי המלחמה (בסוף שנת 1952 היו הרופאים הניצולים כשליש מרופאי ישראל)ד"ר נוח קפלינסקי, פרופ' משה פריבס, ד"ר מרדכי לנסקי, ד"ר ויוֹלָה וגבריאל טוֹרֶק. היו גם קטעי שירה.

  לאחר הקראת יזכור לרופאים מאת ד"ר מארק דבורז'צקי, נדלק נר לזכר הרופאים שנספו בשואה, ולזכר הרופאים שהיו חלק מתהליך השיקום, התקומה והקמת מדינת ישראל.

  יום השואה

 • הרמת כוסית

  הרמת כוסית צנועה לכבוד חג הפסח תשפ"ד

  תאריך

  מילות ברכה מהדקנית פרופ' אורלי אבני, ראש מנהל נועם דוד רשלבך, וסטודנטית עטרת גורדון בתוכנית MD/PhD (מעבדת ד"ר שי בל).

 • Onn retirement

  ברכות לפרופ' ארז און לרגל הפרישה מניהול המרכז הרפואי צפון

  תאריך

  הפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי מברכת את פרופ' ארז און בהמשך עשייה פורייה עם פרישתו מניהול המרכז הרפואי צפון.

  בערב שנערך אמש לכבודו בבית גבריאל על שפת הכינרת, בנוכחות מנהלים ממשרד הבריאות, בתי החולים, הפקולטה וסגל המרכז הרפואי לצפון דקנית הפקולטה פרופ' אורלי אבני, פרופ' עימאד אבו אל נעאג' ופרופ' אבי פרץ הודו לפרופ' און על תרומתו האדירה לפיתוח שירותי הבריאות בצפון, לקידום הסגל הקליני והמחקרי ולמחויבותו לחינוך הרפואי. כל המברכים  שיבחו בהערכה רבה את מנהיגותו הצנועה אך פורצת הדרך של פרופ' און. פרופ' אבני אף הביעה תקווה להמשך שיתוף פעולה בהובלת הפקולטה.

   

   

 • SPHERE

  ביקור שר הבריאות בספֵרת הסוכרת

  תאריך

  "סוכרת אינה גזירת גורל. ניתן לצמצם את אחוז החולים" - שר הבריאות אוריאל מנחם בוסו וראש עיירית צפת מר יוסי קקון בביקור ראשון בסֵפרת הסוכרת ע"ש ראסל ברי

  ב-28.3.24 התקיים במשרדי ספֵרת הסוכרת, ביקור של ראש עיריית צפת הנכנס מר יוסי קקון ומשלחת רמת דרג ממשרד הבריאות בראשותו של שר הבריאות חה"כ אוריאל מנחם בוסו. משלחת משרד הבריאות כללה גם יהודה כהן, יועץ השר, פרופ' עמאד חבוס, יועץ השר לחברה הערבית, ד"ר מאיה בוטארה, רופאת מחוז הצפון משרד הבריאות, שני ברזילאי, תזונאית מחוזית משרד הבריאות, וד״ר נור עבדאלהאדי ראש מטה יישום חברה ערבית במשרד הבריאות.

  בפגישה לקחו חלק אישים מובילים במערכת הבריאות והחרום באזור: פרופ' סלמאן זרקא, מנהל בית החולים זיו, אלחנן כהן, מפקד תחנת אשכול צפת מד"א, אורן אביטן, מנהל מרחב ירדן מד"א, נחי קליין, יו"ר איחוד הצלה סניף גליל וצביקה לבל, יו"ר הצלה בגליל.

  הביקור והפגישה עם מנהלי הספֵרה, פרופ' נעים שחאדה, ד"ר סיון שפיצר ומרטין דאופהאוזן, מגיע בהמשך לעבודה משמעותית משותפת של הספֵרה עם משרד הבריאות ועם 20 רשויות בגליל.

  השר התרשם מהמיזם וקרא להרחיבו לכל הארץ. שר הבריאות בוסו: "אני קורא לכל ראשי הרשויות להקים יחידות בריאות בכל רשות ולאמץ את מודל ספֵרת הסכרת מעבר לגליל. מאמין שמשרד הבריאות יחד עם משרד החינוך יכולים לפעול יחד גם בבתי הספר ולתרום לבריאות של הנוער. נטיה לסוכרת היא לא גזירת גורל, זה בידיים שלנו וניתן לצמצם את אחוז החולים במחלה".

  על פי רוב מערכות הבריאות ומשרדים ממשלתיים פועלים באופן שמקשה על התכלול ביניהם. אך זהו בדיוק ייחודו של מיזם ספֵרת הסוכרת, הראשון בתחום הבריאות בקהילה שהצליח לקבץ שותפים רבים לדרך, ביניהם רשויות מקומיות, משרד הבריאות, משרד החינוך וכמובן גם קופות החולים שאפשרו הסתכלות רוחבית על נתוני האוכלוסייה והתחלואה.

  פרופ' נעים שחאדה: "אני מתאר את העבודה של הספֵרה כעבודה של מנצח על תזמורת שאוסף את כל הנגנים שניגנו עד כה בנפרד בצורה לא מתואמת. המיזם מוסיף משאבים כבירים ועושה סינכרוניזציה של כל העשייה בתחום בריאות האוכלוסייה בגליל במטרה לסגור את הפערים ולשפר את המדדים. עם תמיכתו של שר הבריאות נוכל להרחיב את הפעילות הייחודית של ספֵרה לכל רחבי הארץ."

  ד"ר סיון שפיצר מוסיפה כי "צמצום פערי בריאות דורש מודל חשיבה חדשני אותו פיתחה ומטמיעה ספֵרה. מחויבותו של שר הבריאות וצוות משרדו לצמצום פערים והעמקת שיתוף הפעולה הייחודי עם ספֵרת הסוכרת יסייע לשפר הבריאות בפריפריה החברתית והגאוגרפית. אנו שמחים גם על השותפות המיוחדת עם עיריית צפת, העיר בה שוכנת הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר-אילן  ונמשיך לפעול יחד עם הרשות לקידום רווחתם של תושבי העיר."

   

 • טקס חלוק לבן

  טקס חלוק לבן (תלת-שנתי) תשפ"ד

  תאריך

  בשעה טובה ומוצלחת, נערכה בפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי טקס חלוק לבן למסלול התלת-שנתית, ב-20 מרץ 2024.

  29 סטודנטים וסטודנטיות מהמחזור ה-13 ציינו את כניסתם למחלקות הקליניות בבתי החולים, ואת המעבר מספסל הלימודים, ללימוד על יד מיטת החולה.

  מנחת הערב, שרון מינס, סגנית המנהלית למשנה לחינוך רפואי בפקולטה, הנחתה את הערב, ברכה את המשתתפים והזמינה לבכירים לשאת דברים לאחר הקרנן סרטון תדמית קצר:

  • פרופ' אורלי אבני, דקנית הפקולטה
  • הסטודנטיות צינה הק וליהי לוי (דבר תורה)
  • פרופ' משה דסאו, סגן הדקנית ללימודים קדם קליניים

  לאחר דואט מוזיקלי אקוסטי של יניב ליפשיץ ונעמי מאירי ישראלי שיבצעו את השיר "תמיד יחכו לך" (מילים ולחן לאה שבת), עברו לטקס חלוקת החלוקים הלבנים, בהובלת הדקנית, המשנה לדקנית פרופ' דניאל גליקמן,סגן הדקנית פרופ' משה דסאו, ורכזי קורסים ד"ר לימור מעודד דנון, ד"ר יונס בטחיש, ד"ר ענת עייני ואת בת-אל מנחם מתאמת הסטודנטים.

  בזלב זה, עם כולם חזרה במקומות, שרון המשיכה: "בהזדמנות זו, נבקש להוקיר את הסטודנטים שלנו שהטו כתף למאמץ הלאומי המלחמתי בשירות מילואים משמעותי. חלקכם תוך כדי הלימודים ואחד מכם שנפצע בלחימה. אנחנו מבקשים לומר לכם תודה ובהצלחה רבה בהמשך הלימודים – אנחנו כאן אתכם לאורך כל הדרך". הוקראו שמות והוענק לליאב יקוטי שנפצע במלחמה משלוח מנות לכבוד פורים המתקרב וספר כאות הוקרה ממשפחת אוניברסיטת בר-אילן.

  לאתנחתא מוזיקלית נוספת, עלו לבימה יניב ונעמי שביצעו את השיר "מילה טובה" (מילים יעקב גלעד ולחן יהודית רביץ ואז טל פרמין ותומר רייט דיברו בשם הכיתה.

  ולבסוף, תודה לרכזי קורס יק"ר, לרכזת קורס היל"ה ולמדריכים. תודה גם למארגני הטקס, למזכירות הסטודנטים, למתאמת האירועים הדס אורן, לרמ"ד המחשוב דן חיננזון ולצוותו, לרמ"ד התפעול והלוגיסטיקה יחיאל דהן ולצוותו. תודה לסטודנטית שתמכה בארגון הטקס – נעה ביטון.

  מספר תמונות ניתן לראות כאן.

   

 • כנס חקר בריאות האישה

  השקת המרכז לחקר בריאות האישה

  תאריך

  במסגרת תכנית מרכזי המחקר של הפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי, נחנך ב-19 מרץ 2024 המרכז הראשון שנושאו הוא חקר בריאות האישה.

  ביום מחקר שנערך בפקולטה התכנסו מעל 60 רופאים, חוקרים, אנשי תעשייה וסטודנטים המתעניינים בחקר בריאות נשים. המשתתפים הגיעו מבתי החולים, מרפאות בקהילה, הפקולטה והתעשייה. היום נפתח בברכות של הדקנית פרופ' אורלי אבני ומשני הדקנית, פרופ' מיטל גל-תנעמי (מחקר אקדמי), פרופ' עידו בירתי (מחקר קליני) ופרופ' ליאור לבנשטיין (חינוך רפואי). לאחר מכן התחיל שלב תעודות זהות מחקריות. רופאים, חוקרים וסטודנטים עלו והציגו את תחומי העניין והמחקר שלהם במשך מספר דקות לצורך הכרות. בסיום שלב תעודות הזהות שהתארך מרוב עניין ומחקרים, נערכה ארוחת צהריים ארוכה שבה משתתפי הכנס עשו נטוורקינג. אז הגיע שלב הרצאת הקינוט KEYNOTE. המרצה היתה שרון הנדלמן גוטליב, ממובילות תחום ה-fem-tech בארץ ומנכ״לית סטארט אפ בשם שילה העוסק בבריאות נשים. שרון הציגה את התחום החדש העונה לשם femtech ודיברה על הבעיות והחסרים וכיצד ניתן לפתור את חלקם. בסיום היום הוצגה למשתתפים תכנית למתן מענקי מחקר, תרומת חברת אלטמן וחברת דובר שנתנו את חסותם לכל האירוע.

  מספר תמןנות כאן.

   

 • טקס הענקת מלגות ע"ש ד"ר גזה קלרמן

  טקס הענקת מלגות ע"ש ד"ר גזה קלרמן

  תאריך

  אתמול נערך טקס הענקת מלגות לסטודנטים ע"ש ד"ר גזה קלרמן, מטעם הבונים החופשיים. המפגש המרגש התקיים בנוכחות הנשיא, ג'ורג' נאסר עאסי, וחברי העמותה שמשון בן צבי, בנימין יוסף ודורון קרן. השנה הוחלט לשים דגש על בחירת מילואיניקים לזוכי המלגה.

  מקבלי המלגה:

  • הלל וייסינגר   
  • עוז גינזבורג    
  • יניב משה פור    
  • שגיא קז    
  • ליאור קליימן    
  • איליה רוטיצקי    
  • מיכה להמן    
  • אחיה שיינברג    
  • מורן קוזיאשוילי    
  • יונית לאיקינד  

  בתמונה למעלה גם פרופ' אורלי אבני הדקנית, פרופ' מיטל גל-תנעמי, משנה לדקן למחקר אקדמי, ונועם דוד רשלבך, ראש המנהל.

  הענקת מלגות

 • Orly Weissberg

  זכייה במקום השני בתחרות Teva BioInnovations Forum

  תאריך

  אורלי וייסברג, סטודנטית במעבדה לנוירוביולוגיה של פרופ' אוון אליוט, זכתה ב-17 מרץ 2024 במקום השני בתחרות BioMix2023, מתוך כ 30 רעיונות של סטודנטים מכל האוניברסיטאות בארץ.

   אורלי משתתפת מטעם האוניברסיטה בתוכנית של חברת טבע שנקראת ForumTeva BioInnovations . מטרת התוכנית היא להכשיר סטודנטים וסטודנטיות מהאקדמיה לעולם התעשייה. במהלך התוכנית נחשפים המשתתפים לבכירים ובכירות באקדמיה ובתעשייה, עוברים סדנאות והכשרות שונות ולומדים איך לקחת רעיון מהאקדמיה ולתרגם אותו לתעשייה. כחלק מהתוכנית התבקשו הסטודנטים להביא רעיון מהאקדמיה ולפתח אותו לסטארטאפ רפואי. כל הרעיונות התמודדו בתחרות של חברת טבע BioMix2023.

   אורלי קוראת לחברה שלה HostDiffender. מדובר ברעיון פורץ דרך שנשען על עבודת התיזה שלה במאסטר ועבר עיבוד כך שיוכל להגיע לקליניקה. זהו פיתוח ייחודי שנועד למנוע רעילות בהשתלות מח עצם.

   השתלת מח עצם היא הטיפול העיקרי לחולי לוקמיה, אך במקרים רבים (40-60%) החולים מפתחים בעקבות ההשתלה מחלה חדשה שנקראת GvHDכולם מכירים בהשתלות את הסיכון של דחיית השתל, אך בהשתלת מח עצם משתילים תאים של מערכת החיסון וכאשר הם מזהים את תאי הגוף כזרים הם יכולים לתקוף אותם ולייצר מחלה שנקראת GvHD Graft versus Host Diseaseכ- 30% מהתמותה אחרי השתלות מח עצם הם כתוצאה מסיבוכים של GvHD.

   HostDiffender הוא רעיון שמבוסס על טכנולוגיית CAR-T ומאפשר הרחקה סלקטיבית של תאי T אלוריאקטיביים (שגורמים ל GvHD) מהשתל לפני ההשתלה ולייצר שתל בטוח.

   אורלי במחקר שלה משלבת את הידע באימונולוגיה עם הידע בנוירולוגיה ומתמקדת בהיבטים נוירולוגים ואימונולוגיים של אוטיזם. 

 • אסר"ג

  פעילות ביקב של אגודת הסטודנטים (אסר"ג)

  תאריך

  שלושה אוטובוסים עם כ-200 סטודנטים לרפואה יצאו מהפקולטה ב-11 מרץ 2024 לאירוע מוזיקה, שקיעה, גבינות ויין ביקב רמת הגולן ביוזמת אגודת הסטודנטים לרפואה בגליל. מספרים שהשקיעה היתה מהממת והיה כל הערב "מלא יין וגבינות, גלידה ועוד נשנושים". מוסיפה טל צדוק, יו"ר, "מושמנו מוזיקה והייתה עמדת צילום מגניבה כזו אז כולם הצטלמו. היה ממש מוצלח!"

  אסרג ביקב

 • FLIP

  מתרגשים להציג: FLIP

  תאריך

  המחזור הראשון של FLIP יצא לדרך!

  French Hospital Leadership and Innovation Program היא תוכנית ההכשרה לחדשנות וייזמות רפואית של בית החולים הצרפתי בנצרת בשיתוף פעולה עם הפקולטה לרפואה ע״ש עזריאלי.

  פתח את התוכנית ד״ר פיראס אבו חנא מנהל התוכנית במעמד מנכ״ל בית החולים הצרפתי פרופ׳ נאיל אליאס, ופרופ׳ עידו בירתי מנהל המערך הקרדיווסקולרי ע"ש קיטנר-דוידאי במרכז רפואי צפון (פוריה) ומשנה לדקנית למחקר קליני בפקולטה לרפואה.

  המפגש הראשון התקיים בנוכחות חברת אלפא אומגה, חברה טכנולוגית פורצת דרך שיצאה ופעילה מתוך המגזר הערבי, בהנחיית טל הר לב אידלמן מחברת SIT.

  במפגש נכחו גם נורא נסיר, מקימה שותפה ומנכ״לית Nurami יזמית פורצת דרך ששיתפה את סיפורה המעורר השראה.

  תוכנית זו מתקיימת בתמיכת רשות החדשנות לעידוד ייזמות במגזר הערבי ותכשיר כ- 80 מנביטי חדשנות על פני 4 מחזורים.

  FLIP