תוכנית "כוכבי הצפון" למתמחים

תוכנית "כוכבי הצפון"

תוכנית ייחודית להתמחות רופאים ורופאות בגליל

תוכנית כוכבי הצפון תחזק את הגליל באמצעות גיוס שנתי של שש\שישה בוגרי או בוגרות לימודי רפואה להשלמת ארבע שנות התמחות בצפון. הפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי אחראית לסל התמריצים שיסופק לבוגרי רפואה שידרגו את המרכזים הרפואיים שבצפון בראש רשימת העדיפויות שלהם להתמחות. במחויבותם\ן להשלים ארבע שנות התמחות בצפון, יסייעו הרופאים והרופאות הללו לבנות ולשמר מערך של קשרים בצפון ותרומות שיועדו לאזור.

תקוותנו היא שהמשתתפים בתוכנית כוכבי הצפון, שגם יגורו בגליל בשלב המכריע של חייהם וגם יקבלו עידוד להשתלב בקהילה המקומית, יבחרו להישאר בגליל לטווח ארוך וימשיכו לחזק את האזור בעמדתם המיוחדת כרופאים ורופאות בכירים ומוכשרים.כוכבי הצפון

מסלול התוכנית:

  1. תוכנית אקדמית שתכלול ביצוע תואר בניהול מערכות בריאות או תוכנית מחקר של חצי שנה בליווי מנטור או מנטורית מהפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי.
  2. מענק כספי שקשור להתקדמות מוצלחת בהתמחות.
  3. בסיום התמחות, מימון וארגון של תת התמחות/השתלמות עמיתים למשך שנה/ שנתיים בחו"ל או במרכז רפואי בכל מרכז הארץ שמציע את ההכשרה הנדרשת.

התוכנית בעבר ובהווה: 

תקראו עוד בקול קורא לתכנית 2022   (פסיכיאטריה והרדמה):
תיאור התכנית: השותפים, המטרה והחזון
תכנית "כוכבים לרפואה" שמה לה למטרה לצמצם פערים באיכות שירותי הרפואה בדגש על פערי כוח אדם במקצועות נדרשים.
התוכנית מבקשת לגייס מתמחות ומתמחים מצטיינים שיגיעו להתמחות בגליל במקצועות הנדרשים, תוך קידום מחקר רפואי במסגרת ההתמחויות הנבחרות לתוכנית, ותוך שילובם בפעילות  חקרית, אקדמית וחינוכית בפקולטות המשתתפות בתכנית.

תוכנית כוכבי הצפון של מפעל הפיס תשפ"א 2021 (פלאייר)

כתבה משנת 2020 (רפואה פנימית וכירורגיה כללית) כאן, ומשנת 2021 (רפואת המשפחהכאן (באנגלית)