רום-גליל (רפואת משפחה)

רפואת משפחה - המפתח לביטחון בריאות

רום-גליל (נקראה בעבר צפון ירוק) היא תכנית חדשה וחדשנית לסטודנטים וסטודנטיות לרפואה בעלי מוטיבציה גבוהה ואידיאליזם המאמינים בלמידה לכל החיים, ורוצים להתמחות ברפואת הקהילה, בגליל.

אזור הצפון בישראל, כמו רוב הקהילות בפריפריה, סובל ממחסור ברופאים\רופאות ונגישות מינימלית לשירותים רפואיים. רום-גליל (רום הוא ראשי תיבות של "רפואה ומשפחה"), בראשות ד"ר ענת עיני, נועד להוות תמריץ לסטודנטים וסטודנטיות מצטיינים ומצטיינות לבחור להתמחות ברפואת משפחה ברמה אקדמית גבוהה, להישאר ולעבוד בגליל, על ידי סיפוק רופאים עתידיים אלה בכלים הדרושים להצלחה.student with patient in community

רופאי הקהילה הם הכתובת הראשונה ובסופו של דבר, הקרובה ביותר למטופל. הם אחראים על מניעת מחלות, אבחון ראשוני, הדרכה ומעקב אם וכאשר נדרש טיפול רלוונטי נוסף. הצבת רופאי הקהילה מוכשרים, אידיאולוגיים, אמפתיים, במסגרות גיאוגרפיות פגיעות, מציעה פוטנציאל ניכר לביטחון בריאות לנוף הרפואי והחברתי.

הפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי, כמו שאר בתי הספר לרפואה בארץ ובעולם, מניחה את היסודות ומספקת בסיס למחקר ולפרקטיקה קלינית. לעזריאלי, לעומת זאת, הייתה מטרה נוספת שהוגדרה בבירור מהיום הראשון, ומייחדת אותה מהשאר: להילחם בפערים בריאותיים, על ידי חיזוק וקידום האוכלוסיות המאתגרות של הפריפריה, במיוחד בצפון. זה נתפס כמשימה העיקרית שהפקידה ממשלת ישראל בפקולטה עם ההחלטה לפתוח את שעריה בשנת 2011.

מרגע קבלתם כסטודנטים לרפואה, המשתייכים לתכנית יקבלו שכר לימוד וסיוע כספי, ותושם תשומת לב לוודא שמשפחותיהם יתקבלו בברכה ויתיישבו באזור. בנוסף ללימודי הרפואה הבסיסיים, לסטודנטים בתכנית יוצעו קורסים מיוחדים במדעי הרוח והחברה, עם חשיפה מוקדמת להתמחויות ברפואת הקהילה בפריפריה החברתית והגיאוגרפית, והם יהנו מתכנית חונכות ייחודית. בתמורה, סטודנטים וסטודנטיות אלה מתחייבים לעיסוק ברפואת הקהילה בצפון עם סיום הלימודים.

למידע נוסף, כתוב לנו כאן.