שלחו לחבר

מכון המחקר בבית החולים המשפחה הקדושה בנצרת

Holy Family Hospital Nazareth

 

המחקר הרפואי על הבסיסי וגם הקליני מהווה חלק אינטגרלי מהעשייה המחקרית בבתי החולים. נועד לענות  על סוגיות רפואיות המתפתחות במהלך הטיפול הקליני היומיומי ומכוון לבדוק רעיונות חדשים של הצוות הרפואי.

בי"ח המשפחה הקדושה מהווה אתר הוראה חשוב וזוכה להערכה גבוהה של סטודנטים לרפואה והנהלת הפקולטה לרפואה. בית החולים דוגל בקידום המחקר הרפואי ורואה בהטמעת המחקר הרפואי בבית החולים סיבה חשובה להתקדמות הרפואה בפריפריה.

מכון המחקר הוקם בתמיכת הפקולטה לרפואה של בר אילן והמשרד לפיתוח הנגב והגליל במטרה לעודד מחקר בבתי חולים בנצרת המסונפים לפקולטה. 

חזון מכון המחקר

עם קדמת הטכנולוגיה ומהפכת החדשנות מכון המחקר מתכוון לעמוד בקדמת המחקר ולהוביל מחקרים פורצי דרך בתחום הרפואה והמדע. העשייה המחקרית תתמקד בפרויקטים מחקריים חדשניים מתחומי מדעי החיים והרפואה לתועלת ולרווחת האדם. מכון המחקר האקדמאי הראשון בנצרת והאזור יעמוד בחזית  ע"י עידוד הישגים ,הצלחות והענקת קרקע פורייה להמשך דרכם האקדמית של הסטודנטים ולספק להם את המקום, האווירה והכלים לקידום רעיונותיהם.

המטרה העיקרית של מכון המחקר

מכון המחקר הוקם מתוך ראייה והשקפה לייצר מודל של רופא חוקר שיגרום להתפתחות והעלאת רמת הרפואה והטיפול בבתי חולים. ביצוע והתמדה על מחקרים איכותיים הוא הפוקוס לקידום המחקר הרפואי המעבדתי בסיסי, תרגומי וקליני.

מטרות

  • יצירת הזדמנויות לסטודנטים ורופאים לבצע את עבודות המחקר שלהם במסגרות הבאות: עבודות גמר, מדעי יסוד, מחקר לתואר מוסמך (M.Sc.), מחקר לתואר דוקטור (Ph.D.) במדעי הרפואה.
  • לפתח ולטפח עידן חדש של חוקרים בקרב הרופאים ולשתף מידע ולהכיר בהישגים עם עמיתים לאומיים ובינלאומיים.
  • לקדם מחקרים משותפים ומחקרים בין תחומיים, ולפתח קולגיאליות עידוד יצירתיות בקרב הרופאים והחוקרים.
  • יצירת הזדמנויות לרופאים ולחוקרים המחפשים המצאה, יצירתיות והערכה עצמית במדע ובחברה האקדמית והרפואית.

 פעילות המכון המחקרית

  • סטודנטים לרפואה מוזמנים לביצוע עבודות הגמר במסגרת מכון המחקר
  • המכון מאושר ומוכר לביצוע עבודות מחקר לתקופת ההתמחות ומדעי יסוד במשך שישה חודשים.
  • המכון מאושר מטעם הפקולטה לרפואה לקבלת סטודנטים לתארים מתקדמים.
  • מכון המחקר מזמין סטודנטים, חוקרים ורופאים לשתף פעולה בתכנון וביצוע עבודות מחקר.

 פעילות המכון החברתית

מכון המחקר לוקח חלק מאוד חשוב בחברה בכלל. המכון פותח את הדלת שלו לתלמידי בתי ספר ותוכניות חינוך מדעי לשם ביקור, הדרכות והתרשמות מהאווירה המחקרית האוניברסיטאית. חשיפה זו מעלה את המודעות אצל ילדנו לחשיבות המדע והמחקר בחיינו ועתידנו. מכון המחקר ישמח לשיתופי פעולה עם בתי הספר לעבודת גמר בגרות להשלמת יחידות על בתחומי המדע.

מקורות מימון

מכון מחקר של בית חולים משפחה קדושה ממומן ממענקי מחקר תחרותיים שמתקבלים מקרנות מחקר מקומיות (משרד הבריאות, והמדע) ומקרנות מחקר בינלאומיות. הרופאים בבית חולים והחוקרים במכון מצליחים להשיג מימון ולגייס משאבים לטובת המחקר גם מחברות תרופות וחברות הזנק (Start up) שרוכשות שירותי מעבדה. חלק גדול מציוד המעבדות נרכש הודות לתמיכה הנדיבה של אוניברסיטת בר אילן. הנהלת בית החולים לא חוסכת מאמץ בכדי לקדם את המחקר, ובפועל ממנת את התקציב השוטף של מכון מחקר.

הנהלת המכון

ד"ר מזיד פלאח

מנהל מכון המחקר ואחראי רשות מחקר

אחראי לניהול המקצועי של מכון המחקר בהתאם למדיניות הנהלת בית חולים משפחה קדושה ובשיתוף עם הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר-אילן ע"ש עזריאלי בצפת. אחראי להפעלת הציוד במכון, בקרת אחזקתו התקינה וניצולו היעיל לעשייה המחקרית בכדי שיאפשר להמשיך ולהוביל מחקר פורץ דרך. ד"ר פלאח אחראי על ביצוע בקרה שוטפת אחר כשירות הצוות, הערכת תפקודם ותפוקתם במענקי מחקר ופרסומים. הוא מלמד ומכשיר סטודנטים בתחום מחקריו.

ד"ר מזיד פלאח, בעל תואר שלישי בביוכימיה ובביולוגיה מולקולרית מאוניברסיטת מקמאסטר בקנדה, בעל תואר ראשון (בביולוגיה) ושני (בביוכימיה-מדעי רפואה) מהאוניברסיטה העברית, ירושלים. ערך מחקרים רבים במשך שנים רבות בתחום הביולוגיה המולקולרית, חלבונים, תרביות תאים, הנדסת רקמות, הכנת תרופות לניסויים פרה קליניים וקליניים.  ד"ר פלאח מילא כמה תפקידים- הועסק כחוקר בכיר בכמה חברות ביוטכנולוגיה שמתעסקות בפיתוח תרופות מולקולריות ותאיות, פרסם הרבה מאמרים, השתתף בכנסים רבים ועבד עם יועצים פרמצבטיים ונתן הרצאות בהרבה כנסים בארץ, באירופה ובארצות הברית.

פרטי התקשרות

ד"ר מזיד פלאח

משרד:   074-7231736

נייד:  052-432-3689

דוא"ל : 

mizied.f@hfhosp.org

Mizied.falah@gmail.com

                                               

תאריך עדכון אחרון : 13/07/2022