שלחו לחבר

המשפחה הקדושה בנצרת

ד"ר רופידה מרואת-יעקובי,  מנהלת וחוקרת ראשית-מכון המחקר בית חולים המשפחה הקדושה - נצרת      

 

מכון המחקר בנצרת הממוקם בבית החולים המשפחה הקדושה (האיטלקי) התחיל את פעילותו המדעית מיוני 2017. 

הפעילות של המכון מגוונת, הן מחקרים קליניים והן מחקרים של מדע בסיסי או שילוב של שניהם. פעילות המכון  משתפת פעולה עם מספר מחלקות בבית החולים המשפחה הקדושה וגם כן עם מחלקות ורופאים בכירים משני בתי החולים הנוספים בנצרת דהיינו האנגלי והצרפתי.          

המחקרים שמתנהלים בבית החולים המשפחה הקדושה משותפים בין מכון המחקר והמחלקות הבאות:

נפרולוגיה-דיאליזה: אשר מתנהלים איתם ארבעה פרויקטים מבניהם פרויקט עם חברה חיצונית.

מחלקת נשים ויולדות: מבצעת שלוש עבודות מבניהן אחת מבוצעת במשותף עם מחלקת נשים ויולדות של בית החולים הצרפתי במסגרת עבודת מדעי יסוד של אחד הרופאים.

בנוסף מבוצעים שני פרויקטים במסגרת סרטן השד אשר משתפות פעולה אתנו מחלקת המיפוי (ממוגרפיה) וטיפול יום אונקולוגי של בית החולים.

יתרה מזו ישנם כמה פרויקטים יותר קטנים המתנהלים ע"י שני רופאים אחד ממחלקה פנימית והשני ע"י המנהל של המערך הקרדיאלי של בית החולים. זה בנוסף למספר עבודות במסגרת מדעי היסוד של רופאים בעיקר ממחלקה פנימית.

מכון המחקר משתף פעולה גם עם מחלקות ורופאים בכירים משני בתי החולים הנוספים בנצרת, הן האנגלי והן הצרפתי. מבניהם רופאים בכירים בתחום הנפרולוגיה בבית החולים האנגלי ורופאים מבית החולים הצרפתי מתחום הנפרולוגיה-ילדים והקרדיולוגיה-ילדים (מנהל מכון הלב הפדיאטרי של בית החולים הצרפתי).

מזה מספר שבועות פנו אלינו חברה גדולה מחו"ל לבניית אתר אצלנו לפיתוח ושימוש בתרפיה חדשנית בתחום התרפיה התאית, האתר יכלול את הצד המחקרי פיתוחי וגם התחום הטיפולי. ההכנה והתכנון כבר התחילו בנינו לבין החברה בתקווה שזה יתממש בקרוב.

אגודת הגליל, המכון למחקר יישומי, מבצע בשיתוף פעולה עם מכון המחקר ומכון הגסטרו של בית החולים  עבודה בנושא חיידק ההיליקובקטר ופיתוח אנטיביוטיקות טבעיות.

מכון המחקר מארח חמישה סטודנטים המבצעים עבודות גמר לתואר MD אשר הצטרפו בעבודתם לכמה מהפרויקטים הקיימים במכון.

נקווה שהפעילות של המכון תפרח ותתפתח עוד יותר בשנה החדשה, ובמיוחד שיש לנו עוד רעיונות לשיתופי פעולה עתידיים.

                                               

תאריך עדכון אחרון : 15/06/2020