שלחו לחבר

וובינר: טפילים - האם העולם נשלט ע"י יצורים חד תאיים?

תאריך
וובינר

במסגרת חגיגות העשור לפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי, הציג ד"ר רם כהן סמינר מקוון, בנושא טפילים, השלישי בסדרה של ארבעה סמינרים מקוונים.

ד"ר כהן הוא וטרינר שעבר עם משפחתו מתל אביב לצפון, בעקבות לימודי הרפואה בפקולטה ע"ש עזריאלי. לאחר מכן בחר להתמחות ברפואה פנימית במרכז הרפואי ברוך פדה בפוריה, במסגרת תוכנית כוכבי הצפון.

לאחר קבלת הפנים ע"י דיקן הפקולטה, פרופ' קארל סקורצקי, פתח ד"ר כהן את ההרצאה והסביר את התוכנית המיוחדת 'כוכבי הצפון'. לאחר מכן המשיך והציג מבוא מסקרן לעולמם של הטפילים שהינו זעיר אך רחב. הקהל ב- Zoom נחשף למחזור החיים של הטפילים, למצב הפעולה שלהם, האבולוציה, כיצד ומדוע הם גורמים לשינוי התנהגות אצל מארחים כמו עכברים, מחקר שבדק קישור אפשרי למחלות פסיכיאטריות בבני אדם ועוד. ד"ר כהן הסביר כיצד מועבר toxoplasmosis - ועודד את המשתתפים שלא לפחד מחתולים! הוצגו מספר עצום של עבודות מחקר וכן שאלות לחקר בעתיד.

סמינר2

סמינר2

לצפייה בסמינר המקוון ב- YouTube לחצו כאן.

ניתן לקרוא על הסמינר המקוון הראשון של הפקולטה לציון העשור, 'האם תם עידן האנטיביוטיקה', כאן; והשני, 'בית החולים לדובים', כאן. הישארו מעודכנים לקראת הסמינר המקוון הרביעי והאחרון בסדרה, שישודר גם באמצעות זום, בעוד מספר שבועות.

תאריך עדכון אחרון : 06/06/2021