דרישות שלום מהחזית

רצינו לשתף אתכם, בגאווה, כמה סיפורים אישיים מהמילואימניקים ומילואימניקיות שלנו בחזית. כולם וכולן כרגע סטודנטים לרפואה. חזקו ואימצו!

 

רר.ג. – קצינת רפואה בת 31 בדרגת סרן של חטמ"ר בנימין באיו"ש. תחתיה 3 גדודים. אחראית על המענה הרפואי בגזרת רמאללה בפעילויות שבשגרה וגם הרגילות. היא במילואים מתחילת המלחמה ויצאה הביתה פעם ראשונה רק לאחר חודש. לכתבה באתר בר-אילן.

שש.ד. – סגן מפקד פלוגת רפואה מרחבית במילואים בגזרת עזה, בן 34. הפלוגה שלו יושבת "על הגדר" במרחב העוטף. הפלוגה מונה כ 130 חיילים ובה כ 10 רופאים, 40 חובשים, 40 לוחמים, נהגי אמבולנס ועוד. הם מקבלים את כל הפצועים וההרוגים שיוצאים מעזה הם מפנים לבית חולים בהתאם למצב או במסוק או באמבולנסים.  חלק מהפלוגה יש גם מחלקת יס"ר, שאחראית על סריקת חללים. עובדים צמוד עם סגן מפקד האוגדה.

תת.פ. –  לוחם פלוגת גדס"ר של אחת החטיבות, בן 30. כבר לחמו בעזה ויצאו לקצת התרעננות. מהמרכז ובזמן הלימוים גר בצפון.

ממ.ק. – עושה מילואים בחיל הרפואה, בת 29. בתפקידה היא מתרגלת צוותי רפואה באוגדת דרום. היא מתרגלת רופאים, חובשים, תאגד"ים. חרקי"ם ופלמרי"ם. התרגול כולל הדרכה והכוונה על איך פועלים בשטח, איך מבצעים ניתוחי שטח, עצירות דימומים, טראומה וחירום.

אא.נ. –  משרת בגדוד חיל רגלים של פיקוד צפון, בן 32. שומרים על גבולה הצפוני של מדינת ישראל. אחיו נרצח בהיותו בן 13 ע״י מחבל פלסטיני שחדר ליישובו ודקר אותו ליד חצר ביתו. א. היה בן 18 לקראת גיוס, וקיבל את אחיו בבית לאחר שהצליח ללכת בכוחותיו האחרונים כשהוא פצוע אנוש. נסיונות ההחייאה לא צלחו, בין ידיו הוא נשם את נשימותיו האחרונות עד שמת.

מילואים

 

וכאן, דיווח על בוגר שלנו - בוגר שאביו היה חבר סגל בכיר בפקולטה. גאים בך!

בנו שך א-ל

 

וכאן, בני דיין שלנו, טכנאי מחשוב ופדגוגיה: 

בני דיין