שלחו לחבר

חג פסח שמח!

תאריך
הרמת כוסית לפסח

עם אופטימיות ותחושת חופש הולכת וגוברת, התכנס היום סגל הפקולטה ע"ש עזריאלי (עדיין באמצעות זום) בכדי לחגוג את חג הפסח הקרוב, כמו גם את חג הפסחא, את הרמדאן, ואת חג הנביא שועייב, שכולם נחגגים בעונת האביב.

פרופ' קרל סקורצקי, דיקן הפקולטה לרפואה, פתח את המפגש ממשרדו עם דבר תורה. הוא ציין כי אחד ההיבטים הפחות ידועים שחשוב בחג הפסח, הוא קרבן פסח שמוצג באופן סמלי ב'סדר'. הוא הסביר כי שורש המילה קרבן (קר"ב) יכול להיות פירושו להקריב (להקריב, או לוותר) אך גם לקרב (להתקרב). אנו למדים מכך שאי אפשר להתקרב בלי לוותר, להקריב, משהו. אכן, הקרבת קרבן הפסח חייבת להיעשות בקהילת עם אחרים, לא לבד. באופן דומה, עבודת הפקולטה מגלמת הקרבה תוך כדי עבודה משותפת.

כמו כן השתתפו בהרמת כוסית גב' ליגת דאודי המייצגת את הסטודנטים; ד"ר ארז און, מנכ"ל המרכז הרפואי ברוך פדה בפוריה; ד"ר סלמאן זרקא, מנהל המרכז הרפואי זיו בצפת; ד"ר מסעד ברהום, מנכ"ל המרכז הרפואי לגליל; ד"ר פחד חכים, מנכ"ל בית החולים EMMS נצרת; מר יואל קרסו מקרן ביחד שביקר בפקולטה והצטרף להרמת כוסית; פרופ' ג'וני יונס, סגן דיקן קליני; ופרופ' ציפורה פאליק-זכאי, סגנית הדיקן למחקר רפואי.

חג פסח שמח!

הרמת כוסית לפסח 1

 

 

 

 

 

 

 

 

הרמת כוסית 2

 

 

 

 

 

 

 

 

הרמת כוסית 3

תאריך עדכון אחרון : 31/03/2021