שלחו לחבר

מכון המחקר במרכז הרפואי זיו

זיו

המרכז הרפואי זיו הוא בית חולים כללי הממוקם בצפת, ונותן מענה כבר 111 שנים לצרכי הרפואה של אזור הגליל העליון וצפון רמת הגולן. המטופלים שלנו משקפים את המגוון הישראלי – יהודים, מוסלמים, נוצרים, דרוזים, צ'רקסים ובדואים, מגוון שמשתקף גם באנשי הצוות שעובדים בגאווה כתף אל כתף.

המשימה המרכזית של המרכז הרפואי זיו היא לספק לתושבי הצפון, ולכל מי שמבקש את הטיפול הרפואי שלנו, קשת מלאה של שירותי רפואה מתקדמים בלב הגליל. המרכז הרפואי זיו מגשים את החזון הזה לצמיחה מתמשכת על ידי הכנסת שירותים חדשים הממוקדים במתן הטיפול הטוב ביותר האפשרי לכל מטופל ועל ידי הגדלת הקיבולת המחקרית. המרכז הרפואי זיו מסונף לפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי של אוניברסיטת בר אילן, ושיוך זה מאפשר סביבת מחקר מיטבית ומבטיח לדור הבא של הרופאים אפשרויות הכשרה מעולות.

מכון המחקר במרכז הרפואי זיו, בראשותו של פרופ' מיכאל אדלשטיין, הוא מיזם משותף עם הפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי. המכון הוקם מתוך אמונה שלמחקר קליני יש חלק בסיסי במצוינות רפואית ובצמיחה מתמדת. צוות המכון מורכב מאפידמיולוגים, סטטיסטיקאים, חוקרים קליניים מומחים וחוקרי מעבדות וכולל שתי מעבדות מחקר עם ציוד מתקדם. כל אלו עוזרים לצוותים הקליניים לתרגם פערים בידע הקליני להזדמנויות למחקר משמעותי עכשיו ובעתיד. מכון המחקר מקדם מחקר קליני ומעבדה וניסויים קליניים במגוון רחב של תחומים, מצוותים מבוססי מעבדה (המטולוגיה, גנטיקה, וירולוגיה) ועד כלל ההתמחויות הקליניות באמצעות פרויקטים, נוכחיים ועתידיים, באונקולוגיה, מחלות מדבקות, רפואה פנימית, רפואת חירום, קרדיולוגיה, פסיכיאטריה, ניתוחים, אורולוגיה, אף-אוזן-גרון ועוד. המרכז הרפואי זיו משתמש בכל הציוד הקליני והמעבדתי למחקר קליני ומנצל את היתרון שבאוכלוסיה המגוונת לצורך מחקרים אפידמיולוגים וגנטיים, שלא תמיד קל לבצע בחלקים אחרים בארץ.

לבסוף, מכון המחקר מייעד לשפר את הקיבולת המחקרית בבית החולים באמצעות קורס מיומנויות מחקר לאנשי הצוות ובניית תכנית תחרותית להאצת מחקר בשם "כוכבי מחקר", שתזהה את החוקרים הקלינים המבטיחים ביותר ותאפשר להם ליצור מחקר מוביל ברמה עולמית.

תאריך עדכון אחרון : 13/07/2022