טקס הענקת תואר דוקטור בפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי‏ 19.06.2017

שלחו לחבר
תאריך
טקס הענקת תואר דוקטור בפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי‏

טקס הענקת תואר דוקטור בפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי של אוניברסיטת בר אילן בצפת התקיים בתאריך 19.06.2017 הטקס התקיים בבית יגאל אלון ל-101 בוגרים של הפקולטה. 59 בוגרי המחזור הראשון במסלול הארבע-שנתי ו- 42 בוגרי המחזור השני במסלול התלת-שנתי, שבי חו"ל 4 מהבוגרים סיימו בהצטיינות יתרה, 10 בהצטיינות ו-6 סטודנטים הגישו עבודות גמר מצטיינות.

את השלב הקליני בלימודי הרפואה עושים הסטודנטים בששה בתי החולים המסונפים לפקולטה ובמרפאות הקהילה באזור הצפון. בתי החולים המסונפים לפקולטה הם: המרכזהרפואי זיו בצפת, המרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה פורייה, המרכז הרפואי לגליל בנהריה ושלושה בתי חולים בנצרת. הפקולטה הוקמה כדי לענות על הצורך ברופאים מיומנים, לבלום את תופעת "בריחת המוחות" מישראל באמצעות החזרת סטודנטים, מורים וחוקרים מהמוסדות הנחשבים ביותר בעולם. 
הפקולטה תורמת למערכת הבריאות בגליל במגוון היבטים, בהם הוספת תקנים חדשים בבתי החולים ומרפאות הקהילה, חיזוק התשתית המקצועית, בתחומי הרפואה והמחקר הרפואי. הפקולטה גם מהווה חלק אינטגראלי מחיי הקהילה בגליל, מעורבת בחינוך מדעי לנוער ועוסקת באופן פעיל ברפואה מונעת, בקידום הבריאות ובאיכות הסביבה במרחבי הגליל.
דיקן הפקולטה, פרופ' רן טור-כספא, בירך את מקבלי התואר: "יחד איתכם בנינו את הפקולטה והגשמנו את החזון. למדתם מאתנו, ואנחנו הקשבנו לכם. אתם חלק מדור המייסדים ובהיותכם כאלה, השפעתם על המחזורים הבאים. מכל מקום אני מקבל שבחים על הבוגרים שלנו. בעידן של היום לא צריכים להיות רק רופאים מקצועיים. יש היום גם כוחות משתנים כגון רשתות חברתיות, אינטרנט וכדומה, שיש מחויבות להתייחס אליהם. אמצו את המקצועיות הרפואית ואל תשכחו שעיקר מטרת הרופא היא לרפא את החולה. שמרו תמיד על יחסי אמון עם החולים ומשפחותיהם ועם העמיתים למקצוע, הקפידו על הסטנדרטים הרפואיים, ועל האתיקה. היו מעודכנים ושאפו לצדק חברתי ולחלוקת משאבים צודקת".