פיתוח סגל

שלחו לחבר

קורס פיתוח סגל-  שיטות בחינוך רפואי

בשנתיים האקדמיות האחרונות, תשע"ד-ה, מתקיים קורס שיטות בחינוך רפואי במסגרת המאמץ המרוכז והמגוון לקידום ההוראה בפקולטה. מטרת הקורס היא   להקנות למורים המלמדים סטודנטים לרפואה מיומנויות לביצוע ושדרוג תכניות הלימודים הללו. בנוסף , הקורס מיועד להכשיר את משתתפיו לעסוק בבקרה, הערכה ומחקר של תכניות לימודים אלו. הקורס שם דגש על רכישת מיומנויות (יחד עם ידע ועמדות) רלוונטיות לחדשנות בחינוך לרפואה בגליל . הקורס יועד לרופאים אשר מחנכים לומדים בשלבים שונים של מעגל החיים המקצועי, ומעוניינים בשדרוג מיומנותם החינוכית, וכישוריהם בתחום הניהול והערכת ההוראה או בפיתוח קריירה בחינוך במקצועות הבריאות.  בתכנית 4 חטיבות עיקריות: יסודות בהוראה ולמידה,  שיטות הוראה, תכניות לימודים והערכה .מורי הקורס הם: ד"ר נעמי דיקמן מנהלת יחידת ההערכה וקידום ההוראה, ד"ר פיטר גילבי, מנהל מחלקת אאג בזיו ויו"ר ועדת ההוראה בפקולטה ופרופ שמואל רייס, מנהל היחידה לפיתוח סגל.

לשמחתנו נרשמו לקורס בתשע"ד 19 רופאים  ובתשע"ה 15, אשר מייצגים מגוון רחב של מוסדות ( כל בתיה"ח והקהילה), וותק (מתמחים, מומחים בדרגות וותק שונות,  ופרופסורים) ומקצועות ( גריאטריה, נשים, פנימית, רפואת משפחה, המטולוגיה, קרדיולוגיה, ילדים,פה ולסת ועוד). הקורס מתקיים פעם בחודש ביום שישי !!! וההיענות יפה ומרשימה. הלמידה מתבססת על המפגשים בימי שישי ובהם הרצאות אינטראקטיביות של  מורי הקורס  ולמידה פעילה בקבוצות קטנות בהנחיית המורים ; מטלות שבועיות של קריאה וכתיבה בבית ופעילות בפורום מקוון.

ערך מוסף חשוב של הקורס הוא ההזדמנות לחלוק את הניסיון בהוראה בפקולטה של המשתתפים, לקבל תמיכה ועצה, לספר על הצלחות וקשיים , לטעון מצברים ולשדרג יכולות. משתתפי הקורס נלהבים , נהנים ויחד עם המורים  התחושה היא שמתפתחת מיומנות שתשפיע אצל כל משתתף וגם ברמה החוגית ואף הפקולטית.

אומרת משתתפת בכירה:" קורס חינוך רפואי לרופאים זה לא מובן מאליו. אני מאד שמחה שאחרי 25 שנים שאני רופאה ומורה סוף סוף זכיתי להיכלל כתלמידה בקורס חינוך רפואי,כבר בחצי הדרך הקנה לי כלים משמעותיים כדי לחזק ואפילו לשנות את הדרך שבה אני מלמדת את הסטודנטים ואותה אני מנסה להעביר גם לעמיתיי."