חדשות הפקולטה

 • נפרדים מפרופ' רן טור-כספא, הדיקן המייסד של הפקולטה, ובוחרים דיקן להמשך הדרך
  01/08/2018

  ביום שלישי השבוע, יט אב, 31 ליולי 2018, התכנסה מועצת הפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי להיפרד מפרופ' רן טור-כספא, הדיקן המייסד של הפקולטה, ולבחור דיקן להמשך הדרך.

  90 חברי המועצה – הרופאים, חברי הסגל הקליני הבכיר והמדענים, חברי הסגל האקדמי – התכנסו באודיטוריום ע"ש עזריאלי שבקמפוס הפקולטה בצפת, יחד עם נשיא האוניברסיטה פרופ' אריה צבן והרקטור פרופ' מרים פאוסט לאירוע המשמעותי בחירת הדיקן הממשיך.

  בדברי הסיכום שלו, סקר פרופ' טור כספא את הישגי הפקולטה ב 7 השנים מאז היווסדה, את החזון שעמד בבסיס הקמתה ואת תהליך הגשמתו – חדשנות בחינוך הרפואי, יצירת תרבות אירגונית של עשיה, מסירות, שיתוף וחופש יצירה, הקמת מערך מחקר לתפארת, תכנית לתארים מתקדמים במחקר ביו-רפואי, שבה יש כבר עשרות בוגרים מצטיינים ומעבר לכל זה, תרומה משמעותית לקידום בתי החולים והרפואה בקהילה בגליל.

  בתום דבריו של פרופ' טור-כספא עמדו כל חברי המועצה על רגליהם וכיבדוהו במחיאות כפיים ממושכות.

  כשלב הכרחי במינויו של דיקן חדש, התקיים תהליך בחירה חשאי, בו השתתפו כל חברי המועצה. פרופ' קארל סקורצקי נבחר ברוב קולות חברי המועצה לכהן כדיקן הבא של הפקולטה לרפואה.

  לפרופ' סקורצקי רקורד עשיר ומכובד ברמה הלאומית והבין-לאומית, הן כרופא והן כחוקר. הפרופסור הציג בפני המועצה את הישגיו בתחומי הרפואה והמחקר ואת חזונו להמשך פיתוח הפקולטה. ניתן להבין את החשיבות שרואה פרופ' סקורצקי בתפקיד הדיקן ובמשימתה של הפקולטה, בהחלטתו לעבור עם משפחתו לגור בצפת.

  המועצה וסגל הפקולטה מברכים את פרופ' סקורצקי לרגל הצטרפותו למגשימי החזון של אוניברסיטת בר-אילן, ולקראת השליחות העומדת בפניו.

 • יום פתוח לתארים מתקדמים בפקולטה לרפואה
  09/05/2018

  היום הפתוח לתארים מתקדמים יתקיים ביום רביעי
    9/05/2018, כד' אייר תשע"ח

  בפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי, רח' הנרייטה סאלד 8 צפת

   

  בהדרכת חוקרים מובילים בתחומי מחקר בחזית המדע:

      * חקר סרטן * וירולוגיה * אימונולוגיה * חקר הגנום  * אפיגנטיקה  * מיקרוביום 
      * ביולוגיה מבנית * ביולוגיה חישובית * ביולוגיה התפתחותית * פיתוח תרופות
      * חקר המוח  * סכרת * אתיקה * אפידמיולוגיה* גנטיקה של האדם * בריאות האוכלוסייה

  הלימודים יתקיימו בקמפוס הפקולטה בצפת ובמעבדות המחקר בבתי החולים המסונפים

  מרכז מכשור מדעי המצוייד במיטב הטכנולוגיה החדשנית

   

  13:30 התכנסות, כיבוד, מפגש עם דיקן הפקולטה ועם סגנית הדיקן למחקר קליני

  14:00 מפגש עם יו"ר הועדה לתארים מתקדמים, פאנל סטודנטים

  15:00 מפגש עם חוקרים, פוסטרים, ביקור ביחידת הציוד הבין-מחלקתי ובמעבדות.

  פטור משכ"ל * מלגות קיום * מלגות דיור למתאימים

   

  יצירת קשר - מזכירות לתארים מתקדמים

  072-2644947, nurith.maor@biu.ac.il

 • יום המחקר השנתי ה-7
  26/02/2018

  יום המחקר השנתי ה-7 התקיים בפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי

  של אוניברסיטת בר-אילן בגליל

   

  ביום שני 26 בפברואר, התקיים בפקולטה יום המחקר השנתי השביעי. בכינוס השתתפו כ-170 סטודנטים וחוקרים מהפקולטה, ומבתי החולים בגליל, המסונפים לפקולטה; מהמרכז הרפואי זיו, מהמרכז הרפואי לגליל בנהריה ומהמרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה בפורייה.

  סגנית הדיקן למחקר קליני, פרופ' בתיה קריסטל, ברכה את הבאים ואמרה "זהו יום חג, יום קציר פירות המחקר. מטרת יום המחקר הינה לתת במה והזדמנות לסטודנטים להציג את מחקריהם, להפגיש בין חוקרים מתחומים שונים, וליצור סיעור מוחות מדעי והפרייה הדדית". פרופ' קריסטל ציינה כי יום המחקר ורוח היצירה שלו, מוקדש לזכרו של פרופ' מיכאל ויינגרטן, ממייסדי הפקולטה, איש ערכי, אשר היווה מודל לשילוב בין חומר לרוח.

  דיקן הפקולטה, פרופ' רן טור-כספא פתח בדברים לזכרו של פרופ' מיכאל ויינגרטן, שהיה משנה לדיקן לחינוך רפואי: "פרופ' ויינגרטן היה רופא בעל ידע עצום, מורה, תלמיד חכם, ליברל, חבר, וממובילי המחקר לחינוך רפואי בארץ ובעולם. היה לו חשוב לדאוג לחינוכם של הסטודנטים ולהעניק להם כלים מקצועיים וערכים אנושיים".

  פרופ' טור כספא בירך את  המשתתפים, ועמד על חשיבות המחקר בפקולטה: "יום המחקר מוכיח שוב את האיכות הגבוהה של המחקר בפקולטה ואת החשיבות שאנו מעניקים למצוינות מדעית. יום המחקר מראה את הנחישות, ההתמדה שבעבודת החוקרים, את הטיפוח של מדענים צעירים ואת שיתוף הפעולה בין המדענים בפקולטה לבין הרופאים החוקרים בבתי החולים. הצגת העבודות ביום המחקר ממלאת אותנו גאווה. בעתיד, אנו מתעתדים לבנות, בקמפוס החדש שיקום, 36 מעבדות מחקר חדשות, ולקלוט מדענים נוספים וסטודנטים, שיבואו ללמוד ולחקור אצלנו ".

  הכינוס נפתח עם הרצאתה המרתקת של פרופ' שולמית מיכאלי, סגנית הנשיא למחקר באוניברסיטת בר אילן, בנושא: "תרופה חדשנית מעולם הננו כנגד שושנת יריחו, והחיים החברתיים של הטפילים".

  במהלך היום התקיימו הרצאות בתחומים שונים ומגוונים: וירולוגיה, סרטן, המיקרוביום האנושי, מיקרוביולוגיה, תאי גזע וכו'.

  כ-65 סטודנטים וחוקרים הציגו את עיקרי מחקריהם על גבי פוסטרים, תוך מתן הסברים למשתתפי הכינוס. בסיום יום המחקר, הוענקו פרסי הצטיינות לשישה סטודנטים שהציגו פוסטרים מצטיינים ולשלושה סטודנטים שנתנו הרצאה מצטיינת.ד"ר ניר קוויט, יו"ר ועדת השופטים, הסביר כי היו 20 שופטים מהפקולטה ומבתי החולים המסונפים, בעלי תואר ד"ר, אשר בחנו כל הרצאה או פוסטר, על פי הקריטריונים הבאים: תוכן, רמה מדעית, עניין, חשיבות, ארגון, דרך העברת החומר ומענה לשאלות השופטים. כל הרצאה נבחנה על ידי 15 שופטים לפחות וכל פוסטר נבחן על ידי 2 שופטים לפחות ולבסוף התבצע שקלול הנתונים.

 • טקס חלוקת מלגות להנצחת זכרה של משפחת סרלין
  29/01/2018

  ביום שני 29 בינואר, יתקיים  בפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי, טקס חלוקת מלגות להנצחת זכרה של משפחת סרלין  

  הטקס יתקיים במעמד נאמני קרן סרלין, עו"ד פנחס וולר ומר אליעזר פלדי, וכן דיקן הפקולטה, פרופ' רן טור כספא .

  לפרטים נוספים על הקרן לחץ כאן

 • יום בטיחות בפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי
  01/12/2017

  בתחילת שנת הלימודים תשע"ח,  התקיים בפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי יום עיון בנושא בטיחות לכלל עובדי המעבדות והסטודנטים לתארים מתקדמים.
  במהלך יום העיון התקיימו הרצאות בנושא בטיחות ביולוגית, בטיחות כימית ובטיחות כללית.

  סה"כ השתתפו 108 סטודנטים וחברי סגל.

  בסיום היום הוכרזה מעבדתו של פרופ' דוד קרסיק כזוכה בתחרות 'המעבדה הבטוחה'.

  בתמונה: צוות המעבדה נהנה מהפרס, ארוחת בוקר בבית מלון רימונים בצפת.

 • טקס הענקת תואר דוקטור בפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי‏
  19/07/2017

  טקס הענקת תואר דוקטור בפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי של אוניברסיטת בר אילן בצפת התקיים בתאריך 19.06.2017 הטקס התקיים בבית יגאל אלון ל-101 בוגרים של הפקולטה. 59 בוגרי המחזור הראשון במסלול הארבע-שנתי ו- 42 בוגרי המחזור השני במסלול התלת-שנתי, שבי חו"ל 4 מהבוגרים סיימו בהצטיינות יתרה, 10 בהצטיינות ו-6 סטודנטים הגישו עבודות גמר מצטיינות.

  את השלב הקליני בלימודי הרפואה עושים הסטודנטים בששה בתי החולים המסונפים לפקולטה ובמרפאות הקהילה באזור הצפון. בתי החולים המסונפים לפקולטה הם: המרכזהרפואי זיו בצפת, המרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה פורייה, המרכז הרפואי לגליל בנהריה ושלושה בתי חולים בנצרת. הפקולטה הוקמה כדי לענות על הצורך ברופאים מיומנים, לבלום את תופעת "בריחת המוחות" מישראל באמצעות החזרת סטודנטים, מורים וחוקרים מהמוסדות הנחשבים ביותר בעולם. 
  הפקולטה תורמת למערכת הבריאות בגליל במגוון היבטים, בהם הוספת תקנים חדשים בבתי החולים ומרפאות הקהילה, חיזוק התשתית המקצועית, בתחומי הרפואה והמחקר הרפואי. הפקולטה גם מהווה חלק אינטגראלי מחיי הקהילה בגליל, מעורבת בחינוך מדעי לנוער ועוסקת באופן פעיל ברפואה מונעת, בקידום הבריאות ובאיכות הסביבה במרחבי הגליל.
  דיקן הפקולטה, פרופ' רן טור-כספא, בירך את מקבלי התואר: "יחד איתכם בנינו את הפקולטה והגשמנו את החזון. למדתם מאתנו, ואנחנו הקשבנו לכם. אתם חלק מדור המייסדים ובהיותכם כאלה, השפעתם על המחזורים הבאים. מכל מקום אני מקבל שבחים על הבוגרים שלנו. בעידן של היום לא צריכים להיות רק רופאים מקצועיים. יש היום גם כוחות משתנים כגון רשתות חברתיות, אינטרנט וכדומה, שיש מחויבות להתייחס אליהם. אמצו את המקצועיות הרפואית ואל תשכחו שעיקר מטרת הרופא היא לרפא את החולה. שמרו תמיד על יחסי אמון עם החולים ומשפחותיהם ועם העמיתים למקצוע, הקפידו על הסטנדרטים הרפואיים, ועל האתיקה. היו מעודכנים ושאפו לצדק חברתי ולחלוקת משאבים צודקת".