חדשות הפקולטה

 • טקס חלוקת מלגות להנצחת זכרה של משפחת סרלין
  29/01/2018

  ביום שני 29 בינואר, יתקיים  בפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי, טקס חלוקת מלגות להנצחת זכרה של משפחת סרלין  

  הטקס יתקיים במעמד נאמני קרן סרלין, עו"ד פנחס וולר ומר אליעזר פלדי, וכן דיקן הפקולטה, פרופ' רן טור כספא .

  לפרטים נוספים על הקרן לחץ כאן

 • יום בטיחות בפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי
  01/12/2017

  בתחילת שנת הלימודים תשע"ח,  התקיים בפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי יום עיון בנושא בטיחות לכלל עובדי המעבדות והסטודנטים לתארים מתקדמים.
  במהלך יום העיון התקיימו הרצאות בנושא בטיחות ביולוגית, בטיחות כימית ובטיחות כללית.

  סה"כ השתתפו 108 סטודנטים וחברי סגל.

  בסיום היום הוכרזה מעבדתו של פרופ' דוד קרסיק כזוכה בתחרות 'המעבדה הבטוחה'.

  בתמונה: צוות המעבדה נהנה מהפרס, ארוחת בוקר בבית מלון רימונים בצפת.

 • טקס הענקת תואר דוקטור בפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי‏
  19/07/2017

  טקס הענקת תואר דוקטור בפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי של אוניברסיטת בר אילן בצפת התקיים בתאריך 19.06.2017 הטקס התקיים בבית יגאל אלון ל-101 בוגרים של הפקולטה. 59 בוגרי המחזור הראשון במסלול הארבע-שנתי ו- 42 בוגרי המחזור השני במסלול התלת-שנתי, שבי חו"ל 4 מהבוגרים סיימו בהצטיינות יתרה, 10 בהצטיינות ו-6 סטודנטים הגישו עבודות גמר מצטיינות.

  את השלב הקליני בלימודי הרפואה עושים הסטודנטים בששה בתי החולים המסונפים לפקולטה ובמרפאות הקהילה באזור הצפון. בתי החולים המסונפים לפקולטה הם: המרכזהרפואי זיו בצפת, המרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה פורייה, המרכז הרפואי לגליל בנהריה ושלושה בתי חולים בנצרת. הפקולטה הוקמה כדי לענות על הצורך ברופאים מיומנים, לבלום את תופעת "בריחת המוחות" מישראל באמצעות החזרת סטודנטים, מורים וחוקרים מהמוסדות הנחשבים ביותר בעולם. 
  הפקולטה תורמת למערכת הבריאות בגליל במגוון היבטים, בהם הוספת תקנים חדשים בבתי החולים ומרפאות הקהילה, חיזוק התשתית המקצועית, בתחומי הרפואה והמחקר הרפואי. הפקולטה גם מהווה חלק אינטגראלי מחיי הקהילה בגליל, מעורבת בחינוך מדעי לנוער ועוסקת באופן פעיל ברפואה מונעת, בקידום הבריאות ובאיכות הסביבה במרחבי הגליל.
  דיקן הפקולטה, פרופ' רן טור-כספא, בירך את מקבלי התואר: "יחד איתכם בנינו את הפקולטה והגשמנו את החזון. למדתם מאתנו, ואנחנו הקשבנו לכם. אתם חלק מדור המייסדים ובהיותכם כאלה, השפעתם על המחזורים הבאים. מכל מקום אני מקבל שבחים על הבוגרים שלנו. בעידן של היום לא צריכים להיות רק רופאים מקצועיים. יש היום גם כוחות משתנים כגון רשתות חברתיות, אינטרנט וכדומה, שיש מחויבות להתייחס אליהם. אמצו את המקצועיות הרפואית ואל תשכחו שעיקר מטרת הרופא היא לרפא את החולה. שמרו תמיד על יחסי אמון עם החולים ומשפחותיהם ועם העמיתים למקצוע, הקפידו על הסטנדרטים הרפואיים, ועל האתיקה. היו מעודכנים ושאפו לצדק חברתי ולחלוקת משאבים צודקת".

 • 30/04/2017

  בס"ד                                                                                                                                             ד' באייר תשע"ז   30.04.2017

  עשרות מועמדים ללימודים לתארים מתקדמים השתתפו בשבוע שעבר ביום הפתוח

   בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר אילן בגליל

   

  בשבוע שעבר, נערך בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר אילן בגליל "יום פתוח" לקראת שנת הלימודים תשע"ח. ביום זה השתתפו עשרות מועמדים ללימודים לתארים מתקדמים במחקר ביו-רפואי.

   

  ביום הפתוח נפגשו המועמדים עם דיקן הפקולטה, פרופ' רן טור-כספא, אשר נתן סקירה על מסלולי הלימוד ותחומי המחקר בפקולטה, על מטרותיה, ועל השינוי המתרחש בגליל בעקבות הקמתה.  את  מרכזי המחקר הקיימים בפקולטה ובבתי החולים  בגליל המסונפים לה.

   

  מצוות החוקרים קיבלו המועמדים מידע על מסלולי המחקר השונים לקראת תארי מוסמך ודוקטורט.   פרופ' ארנון בלום, מהמרכז הרפואי "פדה" הציג בפני המועמדים את אפשרויות המחקר הקיימות בבתי החולים המסונפים לפקולטה.  נציגי אגודת הסטודנטים הציגו מניסיונם האישי את חיי הסטודנט המיוחדים בצפון: פעילויות לסטודנטים, מגורים וכדומה. בנוסף, נערכו מפגשים אישיים עם חוקרי הפקולטה,  ופאנל שאלות ותשובות עם סטודנטים ותיקים.

   

  ברחבת הפקולטה הוצבו פוסטרים רבים, שהציגו את המחקרים המתבצעים במעבדות הפקולטה. המועמדים קיבלו הסברים נרחבים גם מחוקרי הפקולטה וגם מהסטודנטים לתארים מתקדמים, שהציגו את מחקריהם על גבי הפוסטרים.

   

  לסיום, סיירו המועמדים במעבדות המחקר החדישות של הפקולטה ונחשפו למגוון המכשור המדעי המתקדם, העומד לרשות חוקרי הפקולטה.

   

 • ברכות לפרופ' רן טור-כספא, דיקן הפקולטה על קבלת אות מפעל חיים לעוסקים בבריאות
  28/03/2017

  ברכות לפרופ' רן טור-כספא, דיקן הפקולטה על קבלת אות מפעל חיים לעוסקים בבריאות.

  האות מוענק לו היום על ידי שר הבריאות בטקס חגיגי שנערך בכנסת.

  האות מוענק לפרופ' טור-כספא על פעילותו הקלינית והמחקרית במחלות כבד ורפואה פנימית ועל הקמת הפקולטה לרפואה בגליל.

   

 • קול קורא לשליחת תקצירים - יום המחקר השנתי ה- 6 של הפקולטה לרפואה
  18/01/2017

  הוראות להרשמה והגשת התקצירים:

  הכנס יכלול 10 הרצאות בנות 15 דקות (12 דקות הרצאה, 3 דקות דיון), 4 פוסטרים אורלים ( 5 דקות) וססית פוסטרים. תנתן עדיפות להרצאות הניתנות ע"י סטודנטים.

  כל משתתף חייב בהרשמה

  הרשמה לכנס והגשת תקצירים תעשה בצורה מכוונת דרך האתר.

  ההרשמה היא בחינם אבל ההשתתפות בארוחת הצהריים מחייבת הרשמה.

  הרשמה לכנס:

  לפי ההוראות בלינק:

  http://research.md.biu.ac.il/submit_abstracts/submit_abstracts.wsgi/

   

  תאריכים חשובים:

  31.1.17 תאריך אחרון להגשת תקצירים.

  18.2.17 תאריך אחרון להרשמה למשתתפים שאינם מציגים.

   

  הוראות להגשת תקצירים.

  התאריך האחרון להגשת תקצירים הוא 31.1.2017

   

  תקצירים יכתבו בשפה האנגלית ללא סימנים מיוחדים, ויוגשו דרך האתר בלבד!

  http://research.md.biu.ac.il/submit_abstracts/submit_abstracts.wsgi/

   

  על מנת להגיש תקציר יש לסמן את האופציה "Submit Abstract". יש למלא את השדות לפי ההוראות. אורך התקציר לא יעלה על 1,600 תוים (כולל רווחים).

   

  יש לבחור את צורת ההצגה המבוקשת (פוסטר או הרצאה).

  אורך ההרצאות הוא 15 דקות (12 דקות הרצאה, 3 דקות דיון).

   

  פוסטר- בסיום ההרשמה יתקבל מספר מעקב. ביום הכנס עליך לתלות את הפוסטר על הלוח המסומן במספר המעקב שהתקבל.  מבין התקצירים שיוגשו כפוסטרים הועדה המארגנת תבחר 4 פוסטרים להצגה אורלית קצרה (5 דקות). הודעה תמסר באופן אישי לנבחרים.

   

  הרצאה- בסיום ההרשמה ינתן מספר מעקב. מתוך כלל התקצירים הועדה המארגנת תבחר, על בסיס מצויינות מדעית,  10 עבודות שיוצגו כהרצאה בת 12 דקות. הועדה  תודיע למגישים על החלטתה. עבודות שלא יבחרו כהרצאות יוצגו כפוסטר.